Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 "Taková férová snídaně tu ještě nebyla," zněla hlasitá chvála

 PRACHATICE - 16. května 2017 - 10:01 - Co je férová snídaně se mohli přesvědčit návštěvníci, kteří se pohybovali v pátek 12. května v dopoledních hodinách na prachatickém Velkém náměstí.

 Z redakční pošty: Zdena Hrůzová, předsedkyně Městské organizace Svazu důchodců Prachatice, foto - Karel Hrůza

   Férová snídaně "NaZemi" je piknikový happening na podporu lokálních a fairtradových pěstitelů a výrobců. Koná se při příležitosti Světového dne pro fair trade, což je svátek, který slaví druhou květnovou sobotu tisíce lidí na celém světě. V loňském roce snídalo 6500 lidí na 161 místech republiky. Letos se přidaly také Prachatice, aby umožnily všem zájemcům posnídat lokální a fairtradové dobroty.

   O vše se v rámci spolupráce se Zdravým Městem Prachatice postarali senioři z Městské organizace Svazu důchodců, kteří připravili piknikové stoly plné zajímavých lokálních výrobků. Kolemjdoucí návštěvníci, a bylo jich kolem 300, kteří se u tří piknikových stolů zastavili, mohli ochutnat několik druhů sýrů z farmy Škarez a Bílska, velký zájem byl o domácí uzeniny z řeznictví Františka Poláka, k ochutnání také bylo několik druhů pomazánek z červené řepy, cizrny, tvarohu, ryb, škvarků, které připravily naše seniorky.

   Vrcholem tohoto gurmánského menu byli pražení cvrčci, kteří sice na pohled u mnohých nebudili důvěru, ale nakonec je ochutnala většina a přiznala, že cvrček plný proteinů je docela chutný. Cvrčky přivezli senioři z farmy v Bušanovicích, která jim tuto dobrotu dala jako sponzorský dar.

   Pořadatelé také zvolili pro konání akce vhodné místo na náměstí před infocentrem a rovněž výzdoba lákala kolemjdoucí, aby se přišli podívat, co se to tu děje. Pilotní férová snídaně se povedla, a tak za rok opět na viděnou!

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist