Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 FOTO: Zápisy do mateřských škol jsou důležitý krok do života

 PRACHATICE, VOLARY - 13. května 2017 - 18:19 - K zápisu přicházely děti v Prachaticích naparáděné a plné očekávání. Ve Volarech se zase hned pustily třeba do hry na obchod, zatímco maminky si povídaly s učitelkami mateřské školy. V září na všechny děti čekají i noví kamarádi.

 Z redakční pošty: Dopisovatelé PRACHATICKOnews.cz

 PRACHATICE - Rok utekl jako voda, oslavili jsme 1. máj a malé caparty čekal první důležitý krok v jejich dětském životě. V úterý a ve středu 2. a 3. května se konaly zápisy do mateřské školy. Děti, které přišly k nám do Paraplíčka, měly ten svůj velký den opravdu slavnostní. Naparáděné budoucí školáčky většinou doprovázeli oba rodiče, s někým přišla i babička nebo děda, dokonce i prababičky tady byly.

   Děti si prohlédly svojí budoucí třídu, seznámily se s kamarády i s učitelkami, které od září budou ty jejich. Než mamky v kanceláři u paní ředitelky vyřídily nezbytnou administrativu, spokojeně si hrály s ostatními kluky a holčičkami a ve školce se jim líbilo již teď.

   Přes prázdniny všichni trochu povyrostou, hodně věcí se ještě naučí a v září se zase s novými kamarády i se svými učitelkami setkají. A my se na naše nové prvňáčky budeme moc těšit. (Z redakční pošty: Text - Mirka Studená, foto - Zuzka Málková, MŠ Česká - Paraplíčko, Prachatice)


 

 VOLARY - Také ve volarské mateřské škole se uskutečnil 3. května zápis.
Budoucí žáčci v doprovodu maminek ihned obsadili dětský koutek a maminek se ujaly ředitelka MŠ Michaela Dědičová a zástupkyně Dagmar Amlerová.

   Administrativa, pokyny a rady - to bylo něco pro maminky. A děti? Nu, ty hned prodávaly v obchodě či vážily maso, holčičky našly panenky a kluci objevili autíčka. Do obou školek na Sídlišti Míru i v Revoluční ulici bude na příští školní rok přijeto na 120 dětí včetně předškoláků. (Text a foto: Ladislav Beran, Volary)

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist