Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 FOTO: Historické vojenské vozy v Bavorově přilákaly diváky

 BAVOROV - 9. května 2017 - 10:50 - Prodloužený víkend poskytl příznivcům vojenské techniky možnost si díky vzpomínkové jízdě u příležitosti 72. výročí osvobození jihozápadních Čech důkladně si v Bavorově v neděli 7. května prohlédnout kolonu dobových vozidel projíždějící v uvedeném čase plánovanou trasou.

 Z redakční pošty: Renata Fencová, Bavorov

   V Bavorově předvedli "Přátelé 4. obrněné divize Prácheňsko" před polednem více než dvacítku historických vozidel osobních, nákladních i jednostopých, většinou americké výroby. K vidění byly džípy s kulomety, vozidla přepravující vojenský náklad, ale i sanitní vozy.

   Velcí i malí návštěvníci obdivovali detailní výbavu vozidel U.S.Army, osobní doplňky i výstroj vojáků, polní batohy i autentickou obuv a oděvy, případně jejich kvalitní repliky. Pod dohledem majitelů si příchozí směli leccos osahat a vyzkoušet, dokonce se do některých vozidel posadit a na památku vyfotit.

   Nadšení stoupenci historických vozů ochotně sdělovali zvědavým posluchačům technické detaily svých zelených mazlíčků, jako byly například americký čtyřválcový Jeep Willys MB vyrobený společností Willys–Overland v roce 1941 a šestiválec Dodge WC 56 Command car z roku 1942 nebo britský osobní vůz Standard Eight.

   Smluvený zvukový povel však po půlhodince ukončil prezentaci dobového konvoje, jehož účastníci spořádaně obsadili svá místa ve vozech a za oboustranného mávání pokračovali směrem na Vlachovo Březí. Zbyla po nich jen vůně rozkvetlého šeříku a příslib setkání opět za rok.

7

7

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist