Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 OBRAZEM: Prvomájový průvod v Šipouně navštívil i Svatý otec

 ŠIPOUN - 6. května 2017 - 11:04 - Povedenou akci si mohou na konto  připsat osadníci ze Šipouna, který je částí městyse Strunkovice nad Blanicí. Úderem 14. hodiny se na 1. máje vydal za zvučných pochodových tónů početný retro průvod složený z alegorických vozů i pěších účastníků. 

 Z redakční pošty: Renata Fencová, Šipoun

   Po obou stranách cesty celou vsí bylo procesí notně povzbuzováno množstvím spoluobčanů i dalších diváků v civilu či přerostlými pionýry s mávátky v rukou. Vpředu průvodu rázně pochodovali komsomolci i zástupci ČSLA (Československé lidové armády) pod vedením samotného V. I. Lenina, aby střežili vzácného hosta v papamobilu - Svatého otce Francesca, jenž za doprovodu skupiny mnichů kynul a žehnal na všechny světové strany.

   Dále následovala přehlídka zemědělských vozidel různých značek, velikosti, stáří a účelu, třešničkou na dortu byl pohled na poslední vůz, kterým byla Škoda Felicia cabrio z roku 1961. Výzdoba alegorických vozů se neobešla bez dobových povzbudivých hesel, pestrých mávátek, ozdobených břízek a státních i sovětských vlajek. Na připojených valnících se vezli ti nejmladší budovatelé Šipouna i sličné hostesky, další přívěsy se pyšnily maketou sovětské rakety nejméně středního doletu či unikátní sbírkou neekologického odpadu.

   Na zaplněné návsi došlo také na zdravice zúčastněných politických i církevních pohlavárů, provolávání slávy Svátku práce a nakonec hlavně na společné posezení za zvuků šipounské kapely Mašinka.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist