Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 PR: Aktivity MAS Šumavsko cílí i na kvalitnější vzdělávání

 ŠUMAVSKO - 6. května 2017 - 7:55 – Místní akční skupina Šumavsko, z.s., se sídlem v Malenicích ve spolupráci se základními a mateřskými školami a obcemi na území Prachaticka a Vimperska a dalšími organizacemi ve vzdělávání dětí a žáků do 15 let strategicky plánuje v oblasti vzdělávání na Prachaticku a Vimpersku. Není to ojedinělý proces, děje se tomu tak i v ostatních okresech a krajích ČR.

www.massumavsko.cz

   Cílem projektů podporovaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy s názvem Místní akční plány rozvoje vzdělávání je zlepšit kvalitu vzdělávání dětí a žáků do 15 let prostřednictvím přenosu informací, společného vzdělávání a plánování aktivit pro řešení místně specifických problémů a potřeb. Do projektu se z devadesáti pěti procent zapojily všechny MŠ i ZŠ se svými zřizovateli na Prachaticku a Vimpersku.

   Výsledkem společné práce bude nejen strategický dokument pro oblast vzdělávání v těchto regionech, ale také další společné projekty naplňující skutečné potřeby škol například v oblastech inkluze, polytechnického vzdělávání, čtenářské a matematické gramotnosti, rozvoje podnikavosti dětí a žáků a dalších. Do aktivit projektu se může zapojit každý, kdo má co říci k dané problematice.

Pracovní diskusní skupiny MAP se uskuteční ve dnech:
12. 5. 2017 od 9.00 hod., Měú Prachatice
18. 5. 2017 od 9.00 hod., Měú Vimperk

   Ve dnech 14. 6. – 16. 6. 2017 se uskuteční třídenní výjezdní seminář na téma Přírodovědné aktivity v praxi aneb spolupráce v oblasti zájmového, neformálního a celoživotního vzdělávání (přihlášky – Bc. Jiří Machart, DDM Prachatice, jiri.machart@ddm-prachatice.cz).

   4. 5. a 11. 5. probíhá na Měú Vimperk vzdělávací seminář Plán pedagogické podpory a práce s žákem v rámci 1. stupně podpůrného opatření.

   Na květen/červen MAS připravuje vzdělávací semináře – Kariérní řád a novela zákona o pedagogických pracovních (Prachatice).

   V září proběhne zajímavý seminář Kreslení pravou mozkovou hemisférou (Vimperk).

   V říjnu (26. 10.) se můžete těšit na konferenci O vzdělávání, která proběhne v ZŠ Prachatice, Národní 1018, za účasti odborníků, připraven bude přednáškový blok a workshopy na aktuální témata z oblasti vzdělávání dětí a žáků do 15 let. Akce je určena pro pedagogické pracovníky ale i rodiče a širší veřejnost.

   Aktuální informace sledujte zde: www.massumavsko.cz, www.mapvzdelavani.cz.

Kontaktní osoby:

MAP Prachatice – Iveta Frková, frkova@massumavsko.cz, tel.: 724 004 484
MAP Vimperk – Veronika Vaněčková, vaneckova@massumavsko.cz,
tel.: 725 317 357

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist