Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Čarodějnice v regionu, od mateřských škol až po zeleň parků

 PRACHATICKO - 4. května 2017 - 16:40 - Připravili jsme pro vás skládanka z fotografií a něco textů, které nám poslali naši spolupracovníci. Na jaké téma, to snad nemusíme ani uvádět... 

 Z redakční pošty: Spolupracovníci redakce

 VOLARY - "ČÁRY,MÁRY...."  znělo ve všech třídách volarských mateřských škol. Nejen děti, ale i paní učitelky se proměnily v čarodějnice a společně plnily několik malých úkolů! Děti si zařádily v čarodějnických kostýmech a uvařily si tajemné lektvary. Už teď se těšíme na příští rok a čarodějnický slet, který opět rozzáří dětské oči. (Věra Šafránková, MŠ Volary)

 ČKYNĚ - "Posílám zasílám fotografie z reje čarodějnic ve Čkyni. Tentokrát fotografoval p. Jaroslav Steidl. Příjemný den přeje Bedřich Kubálek."

 VOLARY - Po páteční kalamitě se vyčasilo a čarodějnice se mohly, slétnout na svou louku. Od budovy bývalého prvního stupně základní školy k hasičské louce se vydal průvod, kterému dominovaly klobouky Hermiony a vousy kocoura Azraela.

   Byť bylo chladno, které způsobil studený vítr, přišlo čarodějnic i čarodějů dost. Na hasičské louce staré fešné čarodějnice a ježibaby čekaly na své mladší kolegyně, aby všem ostatním uštědřily jeden mazec na zadek. Nejstarší z rady potom zapálil oheň a rej mohl začít. Ten trval až do půlnoci, kdy se nástroje zvedly a nabraly směr Chlustov, Kunžvart a dál na jih, neboť na západě Azrael spustil vzdušné víření... (Ladislav Beran, Volary)

 ČKYNĚ - Naše mateřská škola zažila v pátek 30. dubna čarodějnické odpoledne. Slétli se k nám čarodějové, čarodějnice a ježibaby. Létalo se na košťatech, čarovalo, děti míchaly a pily kouzelné lektvary, nechyběla ani přehlídka kostýmů.

   Také jsme společně nazdobili májku růžičkami a fáborky z krepových papírů, ale protože sněžilo, museli jsme počkat na úterý 2. května abychom ji společně na zahradě postavili. Teď už krásnému květnovému počasí nic nebrání. (Kolektiv MŠ Čkyně)

 BAVOROV - Letošní Filipojakubské noci předcházelo skutečně aprílové počasí, které se však nakonec umoudřilo a umožnilo dětem i celým rodinám prožít v neděli příjemné chvíle při zdobení májky i čarodějnických soutěžích.

   Obvyklý slet u bavorovské základní školy odstartoval plánovanou akci ČSŽ Bavorov krášlením připravených březových májek, jehož se pod dohledem zkušených čarodějek ujal ježibabí potěr. Vztyčení a upevnění břízek opentlených pestrými krepákovými fábory pak převzaly ochotné ruce tatínků, a poté se celé procesí spořádaně přesunulo do areálu místního koupaliště, kde se odehrálo hlavní večerní dění.

   Tam se již početná skupina ještě rozrostla o nejletitější kouzelnice i jejich doprovod, mnozí tu kvůli chladnému větru přidali další vrstvu oblečení, a pak již následovalo opékání buřtíků a jiné doplňování energie díky službám zdejšího provozovatele. Nato byly zahájeny soutěže pro děti, ať už s čarodějnickou tématikou jako je slalom s koštětem nebo hledání pavouků a ostatního hmyzu, hody na cíl nebo rybkolov a oblíbená "židličkovaná".

   Velící babice vyzvaly kostýmované čarodějky i čaroděje k defilé s jejich společnicemi vyrobenými z papíru či textilu, aby se pak pod ostražitým dohledem členů SDH s kouzelnými mocnostmi zatočilo a byly upáleny na hranici. Definitivní tečkou za povedeným magickým podvečerem byl tradiční lampiónový průvod zšeřelým městem. (Z redakční pošty: Renata Fencová, Bavorov)

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist