Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 První máj ve Zbytinách opět s průvodem i přehlídkou techniky

 ZBYTINY - 4. května 2017 - 10:51 - Prvomájový průvod s podtextem Proč bychom se netěšili se uskutečnil po roce opět ve Zbytinách. Slunce konečně vysvitlo a tak letošní oslavy byly za pěkného počasí.

 Z redakční pošty: Text - Ladislav Beran, foto - František Štípl a Ladislav Beran

   Pochod za účasti mažoretek Premium z Vimperka a hudby spojených armád socialistických ozbrojených sil vyšel z pod návsi a prošel obcí. V čele průvodu pochodoval praporečník s vlajkou obce, mažoretky, průvod a alegorické vozy. Nechyběly motivační a povzbuzující hesla ani obraz státníka.

   Po průvodu přivítal všechny z tribuny soudruh předseda MNV, který nezapomněl uvítat své stranické kolegy a zejména tajemníka pro správu JZD s státních statků. Mezi hosty byl letos i člen pražské organizace, který doprovázel soudruha Nikitičenka, velitele vojsk Sovětské armády z nedalekých Boletic, kterým se dostalo bouřlivých ovací.

   Místní družstevnice se pochlubily splněním plánu na 115 %, pracovníci z dřevovýroby a pily zase na 111 % a úkoly pětiletky byly splněny a letos opět překročeny. Nesměly chybět ani Zbytinské Baby, které byly vyslány na výzvědy do Woodstocku a i přes nepřízeň počasí se v pátek z Ruzyně přesunuly domů.

   Projevy státníků a hosta z Boletické jednotky se nesly v duchu přátelství na věčné časy. Potom prošel a projel průvod a alegorické vozy. Krásné retro odpoledne bylo zakončeno Internacionálou, Písní práce a za oslavné salvy státní hymnou ČSSR. Vše opět ve stylu minulého století a tradičních oslav prvního máje do roku 1989...

 FOTO František Štípl:

 FOTO Ladislav Beran:

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist