Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Buk ve Štěpánčině parku má, bohužel, houbové onemocnění

 PRACHATICE - 2. května 2017 - 11:22 - Na kořenových nábězích mohutného buku lesního ve Štěpánčině parku se v listopadu objevily plodnice dřevokazné houby šupinovky kostrbaté, která způsobuje křehnutí dřevní hmoty. Strom posoudil Ing. Kunce, dendrolog z Agentury ochrany přírody a krajiny a vyhodnotil závažnost jeho stavu. 

 Z redakční pošty: MVDr. Marie Peřinková, vedoucí odboru životního prostředí, Městský úřad Prachatice

   Tento druh dřevokazné houby je řazen mezi nejnebezpečnější druhy z hlediska zajištění bezpečnosti stromů. Rozrušuje dřevo a poškozuje jeho mechanické vlastností. Vzhledem k poloze nelze řešit situaci odstraněním poškozených částí, neboť je zasažena nejspodnější část kmene. I přes velmi vysokou estetickou a biologickou hodnotu lze vzhledem k napadení šupinovkou klasifikovat zdravotní stav stromu jako silně narušený (klasifikační stupeň č. 4).

   Komise životního prostředí na svém zasedání konaném 20. ledna 2017 souhlasila s pokácením buku lesního, následovalo správní řízení a po vyhodnocení všech skutečností bylo kácení povoleno. Pokácení stromu proběhne v první polovině května.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist