Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 FOTO: Jak se dělá voda ukázal ČEVAK dvěma stům zájemců

 PRACHATICE - 30. dubna 2017 - 9:58 - O vodě se nejen v poslední době hodně mluví. Jednou z častých otázek je také to, kde se bere voda pitná a jak se čistí odpadní voda. Odpovědi na ně už znají žáci základních škol a další zájemci z řad veřejnosti v Prachaticích, kteří nedávno využili pozvání odborníků.

 Z redakční pošty: Lenka Zimmelová, ČEVAK a.s., České Budějovice

    Pracovníci společnosti ČEVAK a.s., provozující vodovodní a kanalizační síť v Prachaticích, uspořádali totiž společně s městem Den otevřených dveří v čistírně odpadních vod a zároveň zpřístupnili i zdroje vody pitné. Přišlo se podívat na dvě stě účastníků.

   V čistírně odpadních vod se při komentovaných prohlídkách návštěvníci dozvěděli, co všechno se s odpadní vodou děje, než se vrátí zpět do přírody. Zároveň byla pro žáky základních škol připravena prezentace na téma „Co do odpadu nepatří“ s krátkou soutěží.

   Čistírna odpadních vod v Prachaticích každoročně zpracuje 3730 metrů krychlových vody, což jsou 3 miliony 730 tisíc litrů denně. Velmi často v ní vodohospodáři ale nacházejí předměty a látky, které do ní nepatří. Poškozují nejen kanalizační potrubí, ale i další zařízení sloužící k čištění odpadních vod.

   Právě proto společnost ČEVAK a.s. před třemi lety zahájila vzdělávací projekt DOODPADU aneb Co do kanalizace nepatří, který hravou formou přibližuje žákům základních škol, co mohou a co nemohou spláchnout do odpadu.

   Akce nazvaná „Jak se dělá voda v Prachaticích“ se však nezaměřila jen na vodu odpadní, ale také na vodu pitnou. Přes edukativní stanoviště Městských lesů v areálu Fefrovských rybníčků se zájemci vydali na procházku ke vstupu do historické Fiedlerovy štoly. Její stavba začala v roce 1895, kdy přestal potřebám města Prachatice vyhovovat 300 let starý vodovodní systém. Do štoly byl sveden přívod z Libínského prameniště a některých zářezů Černohorského prameniště. Bylo vidět, že to děti opravdu zajímá...

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist