Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Tělu a také duši se věnovaly letošní prachatické Dny zdraví

 PRACHATICE - 29. dubna 2017 - 12:52 - Také v letošním dubnu spojili síly zástupci Města Prachatic a neziskového i podnikatelského sektoru a připravili pro veřejnost cyklus aktivit, který zahrnoval sport i vzdělávací semináře. Český červený kříž Prachatice se podílel na realizaci šesti z nich. 

 Z redakční pošty: Text a foto - Zuzana Pelikánová, Český červený kříž Prachatic

   S poradkyní pro pozůstalé Magdou Kümmelovou jsme mluvili o provázení umírajících, tzv. „andělských dětech,“ péči o pozůstalé, o možnostech sociálních služeb, jež lze využít.

   Zvládání stresu a konfliktů běžného dne jsme se věnovali s Ivanou Bečvářovou, s níž jsme si vyzkoušeli autogenní trénink a nevynechali jsme ani asertivitu. Zvládání náročných životních situací bylo tématem semináře Květy Kadlecové, kde jsme se pro změnu zaměřili na události přicházející „nenadále a shůry“ a na možnosti psychické hygieny a terapie.

   V pořadí čtvrtý seminář se zaměřil na Alzheimerovou chorobu v rodině, Andrea Tajanovská nás seznámila i s příčinami vzniku demence nejen v seniorském věku, ale i s tzv. digitální demencí. Na vlastní kůži jsme si "vyzkoušeli" různé neduhy stáří či tělesného postižení díky gerontooblekům, speciálním brýlím a „parkinsonovským“ rukavicím.

   Navazující seminář byl věnován práci s dětmi v náročných životních situacích, psycholog Hasičského záchranného sboru Tomáš Adámek přiblížil konkrétní příběhy díky kazuistikám ze své praxe.

   Závěrečný seminář pak patřil první pomoci, lektorka ČČK Petra Šrámková nás naučila, jak pomáhat a nepotřebovat pomoc. Prakticky jsme si vyzkoušeli základní postupy při život ohrožujících stavech a nezapomněli ani na to, jak je důležité zohlednit u zasaženého nejen jeho zdravotní, ale i psychický stav.

 

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist