Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Sněhová kalamita zkomplikovala život i prachatické nemocnici

 PRACHATICE - 29. dubna 2017 - 8:48 - Kalamitní stav a s tím spojený blackout neboli výpadek elektrického proudu zasáhly v pátek 28. dubna i nemocnici v Prachaticích.

 Z redakční pošty: Marcela Květoňová, sekretariát předsedy představenstva Nemocnice Prachatice, a.s.

   „Bezmála dvě a půl hodiny byla nemocnice odříznutá od elektrického proudu, takže jsme si v praxi vyzkoušeli krizové řízení a náš záložní systém. Velkou pochvalu si zaslouží zaměstnanci údržby pod vedením vedoucího Jiřího Brázdy, kteří velmi rychle přepojili nemocnici na záložní zdroje dieselagregátu a zajistili, že bylo možno pokračovat v operačních výkonech, a také dovařit oběd pro pacienty i zaměstnance v nemocniční kuchyni,“ konstatoval předseda představenstva Nemocnice Prachatice Michal Čarvaš.

   Vzhledem ke kalamitní situaci bylo nutno zastavit provoz na rentgenech a odložit několik CT vyšetření. Pacienti byli přeobjednáni na nejbližší náhradní termín.

   „S obrovským návalem sněhu bojovali i naši zaměstnanci a řada z nich se jen velmi těžko mohla ráno dostat do práce. Chtěl bych poděkovat noční směně zaměstnanců, kteří si prodloužili svoji službu, aby zajistili provoz i v ranních hodinách. Je nám všem velice líto naší velmi krásné aleje stromů, kterou rozmary přírody nenávratně poškodily,“ uzavřel ředitel nemocnice Michal Čarvaš.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist