Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Památkový objekt ve vimperské Steinbrenerově ulici opravují

 VIMPERK - 25. dubna 2017 - 9:27 - Koncem dubna byla zahájena druhá etapa obnovy pláště jedné z budov Městského úřadu Vimperk. Konkrétně se jedná o památkový objekt čp. 5 ve Steinbrenerově ulici. Letošní stavební práce zde navážou na již vloni v létě zrealizovanou opravu nátěrů všech oken a vrat. 

 Z redakční pošty: Irena Malotová, mluvčí radnice, Vimperk

   „V letošním bude provedena celková oprava fasády včetně nátěru a dalších drobných souvisejících prací,“ informovala Alena Szabová z odboru investic a majetku MěÚ Vimperk.

   Obě etapy stavby znamenají práce zhruba za 457 tisíc korun včetně DPH a jsou prováděny prachatickou stavební firmou SABBIA, s.r.o.

   „Jelikož byla akce již v roce 2016 zařazena do Programu regenerace MPZ Vimperk, mohlo město na realizaci její I. etapy z tohoto programu Ministerstva kultury ČR čerpat dotaci ve výši 77 tisíc korun. V letošním roce by měla být ze stejného dotačního programu podpořena i realizace II. etapy této stavby, a to částkou 110 tisíc korun,“ dodala Alena Szabová.

   Stavební práce na druhé etapě obnovy čp. 5 by měly být dokončeny počátkem června, tedy do zahájení hlavní turistické sezóny.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist