Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Prachatice mají z Pražského hradu znovu ocenění za památky

 PRAHA/PRACHATICE - 25. dubna 2017 - 8:59 - Prachatice opět zabodovaly v soutěži o Cenu za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón, nyní za rok 2016 a na celostátní úrovni. Novými oceněními jsou Cena ministryně pro místní rozvoj České republiky a zvýšení dotace na památky v Prachaticích o 100 000 korun od ministerstva kultury. 

 Z redakční pošty: Antonín Jurčo, odbor stavebně správní a regionálního rozvoje, Městský úřad Prachatice

   Po letošním vítězství v krajském kole této soutěže, které bylo již šestým v sedmi po sobě následujících letech, přišel úspěch také v republikovém kole. Soutěže se zúčastnilo celkem 37 měst.

   Celostátní vítěz soutěže byl vyhlášen ve Španělském sále Pražského hradu v úterý 18. dubna u příležitosti oslav Mezinárodního dne památek a sídel. Prachatice v hodnocení postoupily do užšího výběru mezi tři finalisty už počtvrté. Tentokrát byly na titul nominovány spolu s městy Jičín a Štramberk. Historickým městem roku 2016 se z nominovaných stal Jičín.

   Za předcházející vítězství v Jihočeském kraji starosta Prachatic Martin Malý převzal z rukou Libora Honzárka, předsedy Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, pamětní list a potvrzení ministra kultury Daniela Hermana o navýšení dotace pro letošní Program regenerace MPR Prachatice o 100 tisíc korun určených na obnovu kulturních památek. Z rukou ministryně Karly Šlechtové obdržel v rámci nominace na titul Cenu ministryně pro místní rozvoj za vynikající výsledky v Programu regenerace městské památkových rezervací a městských památkových zón.

   Vyhlašovatelé soutěže - Ministerstvo pro místní rozvoj a Ministerstvo kultury a Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska - tím potvrzují dlouhodobou vynikající úroveň realizace Programu regenerace v našem městě. Současně pokračují ve své strategii neudělovat titul Historické město roku opakovaně, když Prachaticím náleží už za rok 2002, nýbrž oceňovat jím další města, a tak je motivovat k co nejlepší realizaci Programu.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist