Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 OBRAZEM: V krajině kolem Bušanovic přibyly třešňové stromy

 BUŠANOVICE - 11. dubna 2017 - 11:59 - Šestnáct nových stromů přibylo do krajiny v obci Bušanovice o prvním dubnovém víkendu. Postarali se o to dobrovolníci z řad občanů i děti s učitelkami a rodiči. 

 Z redakční pošty: Marie Peřinková, Bušanovice

   Stará třešňová alej, lemující komunikaci z Dolních Nakvasovic do Bušanovic, se rozrostla o deset mladých stromků třešní. Stromky včetně materiálu potřebného k výsadbě přivezla Ing. Michaela Podivínská z organizace Sázíme stromy, z. ú., vše věnovala firma RECUTECH.

   O výsadbu se společně postarali dobrovolníci z řad občanů obce, učitelky a děti z MŠ Bušanovice se svými rodiči. Teplé odpoledne přilákalo všechny věkové kategorie od miminek (i těch dosud nenarozených) až po seniory. Zejména děti se staly vydatnými a zvídavými pomocníky, předháněly se v zasypávání kořínků třešní zeminou a rády se chopily i prvního zalévání.

   Po dokončené práci následovalo opékání buřtů na břehu vodní nádrže. Právě tam se diskutovalo a vzpomínalo, ale jak stará je vlastně původní alej, nikdo z přítomných nevěděl. Až později to upřesnil pan Jaroslav Pojsl, který již oslavil osmdesátku a pamatuje si, že jako malý kluk tam chodil na třešně a už tehdy to byly dospělé stromy. Takže věk aleje? Možná 100 roků...

   V následujících dnech vysadili členové Mysliveckého spolku Štítovina podél úvozové cesty v Bušanovicích dalších šest stromů, tentokrát se jednalo o kaštany.

   Popřejme stromům, ať zdárně rostou a za několik let si pochutnáme na plodech my i lesní zvěř.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist