Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Strážníkům vimperské městské policie pomáhají nové kamery

 VIMPERK - 30. března 2017 - 8:58 - Dvě nové kamery pomáhají v tomto roce při práci strážníkům Městské policie Vimperk. Kameru do služebního vozidla se dvěma snímacími body a osobní mikrokameru určenou k připnutí na uniformu pořídila městská policie za celkem 8 tisíc korun. 

 Z redakční pošty: Irena Malotová, PR a propagace, Město Vimperk

   „Zařízení dokážou zaznamenat nejen obraz ve velmi kvalitním rozlišení, ale také zvuk, datum a čas pořízení záznamu i přesnou GPS polohu, kde se případný zákrok nebo kontrola odehrály. Kamera ve služebním vozidle navíc snímá i v noci a její kapacita je zhruba 6 hodin,“ říekl Peter Macorlík, vrchní strážník Městské policie Vimperk.

   Mikrokamera na uniformě je vybavena displejem, na němž si strážníci v případě potřeby mohou záznam okamžitě přehrát. Po nabití vydrží až osm hodin. Podle Petera Macorlíka se městská policie chystá v dohledné době pořídit další tři stejná zařízení.

   Za pomoci nových kamer se například již povedlo usvědčit řidiče, který jezdil opakovaně bez oprávnění. Zvukový záznam zase bude jedním z důkazů ve správním řízení pro rušení nočního klidu.

   Osobní mikrokamery na uniformách vimperských strážníků nejsou novinkou. V posledních šesti letech využívala městská policie čtyři zařízení staršího typu, avšak jejich životnost již skončila.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist