Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 SenSen senioři z Prachatic plavali čtvrtí přes kanál La Manche

 PRAHA/PRACHATICE - 28. března 2017 - 14:45 - Senioři ze SenSenu společnými silami uplavali jen za měsíc únor neuvěřitelných 1858 kilometrů a 705 metrů a pomyslný kanál La Manche tak zdolali téměř 55krát. Výrazně tím překonali loňský výkon, kdy kanál přeplavali skoro 43krát. Soutěž vyhráli SenSen senioři z Českých Budějovic, Prachatice byly čtvrté! Vítězové budou slavnostně vyhlášeni v polovině května.

 Z redakční pošty: Hanka RH+

     Všichni ti, kteří plavali za prachatický tým a řádně se podepsali na prezenční listinu, vyplnili své jméno a příjmení, uvedli kontakt, počty odplavaných bazénů a přidali podpis, získávají 2 plavenky do bazénu v Prachaticích. Vyzvednout si je mohou do konce března v kanceláři Hanky Rabenhauptové, 1. patro – č. 116, Městský úřad Prachatice. Lze si domluvit schůzku na telefonu 724 188 864.

   K přeplavání kanálu La Manche, který odděluje Velkou Británii od Francie a v nejužším místě měří 34 kilometrů, vyzvala již potřetí seniory z celé republiky Nadace Charty 77 v rámci svého projektu SenSen/Senzační Senioři.

   „Naším cílem je podporovat všechny, kteří chtějí být i ve vyšším věku aktivní. Není důležité vyhrát, ale udělat něco pro své zdraví a dobrou náladu a svými výkony inspirovat druhé,“ říká mluvčí projektu SenSen Kateřina Sodomková.

   Do štafetového plavání se přihlásili senioři z Českých Budějovic, Rožnova pod Radhoštěm, Teplic, Prachatic, Lovosic, Pardubic, Strakonic, Paskova, Liberce, Litoměřic a z Prahy. Nejpilnější byli českobudějovičtí senioři, kteří během února v týmu 114 plavců společně uplavali 673,405 km. Kanál La Manche tak překonali téměř dvacetkrát.

   „Naše snaha byla vyhrát, řekli jsme si - musíme vyhrát, i kdyby na sůl nebylo. Jedna paní uplavala třeba 25 m a já jsem naplavala jen 6800 metrů, raději jsem přemlouvala ostatní, ať s námi soutěží,“ nadšeně vyprávěla Alena Fuková z Českých Budějovic ze seniorského Klubu Aktiv, z.s. Druhé místo si vyplavali senioři z Rožnova pod Radhoštěm, kteří pomyslně přeplavali la Mance téměř patnáctkrát, třetí byli Tepličtí, kteří zdolali kanál La Manche 5,5krát.

   Absolutní rekordmankou III. ročníku štafetového plavání se stala paní Věra Horáčková z Rožnova pod Radhoštěm, která za 24 dnů uplavala neuvěřitelných 47,500 km, to znamená, že sama překonala La Manche téměř 1,5krát. Druhým nejvýkonnějším plavcem se stal se svými 37,125 km pan Josef Mandula, rovněž z Rožnova pod Radhoštěm. Přeplaval sám La Manche jednou a navíc přidal ještě pár kilometrů.

   Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže ve štafetovém plavání „Přeplavme svůj La Manche proběhne za účasti dálkové zimní plavkyně Lucie Leišové na Setkání ambasadorů SenSen v Sovových mlýnech 16. května 2017.

   O Projektu SenSen řekla Kateřina Sodomková z PR a komunikace projektu SenSen: "Projekt SenSen (Senzační senioři) vznikl v Nadaci Charty 77 jako odpověď na demografický vývoj v naší zemi. Rychlé tempo doby zapomíná na potřeby seniorů a někdy velmi zkratkovitě je senior viděn jako někdo, kdo je mimo dění ve společnosti. Právě SenSen si klade za cíl tento náhled společnosti změnit. Chce upozorňovat na to, že naše společnost sice stárne, a právě proto dnešní senioři potřebují být podporováni ve svých aktivitách a být inspirováni k novým činnostem."

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist