Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Když školy spolupracují, jde to, jako v Šumavských Hošticích

 ŠUMAVSKÉ HOŠTICE - 28. března 2017 - 8:56 - Pedagogové a žáci Základní školy a Mateřské školy Šumavské Hoštice se rozhodli zapojit do Velké soutěže videoklipů na hymnu Sportuj ve škole.  

 Z redakční pošty: Petra Vaňková, ředitelka Základní školy a mateřské školy Šumavské Hoštice

   Soutěž organizuje AŠSK. Žáci pod vedením paní učitelek Anny Olahové a Veroniky Vačkářové připravili a vytvořili videoklip z naší školní tělesné výchovy - z rozcvičky, pohybové sestavy, z cvičení venku na sněhu, dopravní výchovy a z dalších pohybových aktivit, do videoklipu zahrnuli také různá překvapení.

   Tělesnou výchovu koncipujeme tak, aby žáky podněcovala k dalším pohybovým aktivitám. Proto nás soutěž vyhlášená AŠSK zaujala. Chceme ukázat, že nás tělesná výchova a sport baví, a také to, že je možné skloubit tělesnou výchovu a sport s výpočetní technikou.

   Videoklip vznikl za podpory a pomoci Střední školy a Základní školy Vimperk. Souhlas ke spolupráci nám dal ředitel Lubomír Pichler. Jednání se zástupkyní ředitele Ivou Protivovou zprostředkovával vedoucí odborného výcviku Antonín Olah. Zajistil, aby žákyně oboru kadeřník/vizážista Nikola Mikešová a Barbora Fidlerová učesaly a nalíčily dvě naše žákyně, které ve videoklipu účinkují. Budoucí kadeřnice /vizážistky do naší školy přivezl a zase je odvezl zpět do školy. Dokonce se podílel na hodnocení práce obou budoucích kadeřnic.

   Finální přípravy na poslední část natáčení videoklipu díky tomu úspěšně skončily. Dotočit. Dokument sestříhat. A odeslat. Tak jednoduché to ale nebylo. Protože naše škola nemá nahrávací studio a střižnu, využili jsme podpory ředitele SŠ a ZŠ Vimperk a všechna natočená videa jsme sestříhali v nahrávacím studiu Střední školy. Tam se nám po celou dobu práce věnoval Petr Krejsa a žák oboru mechanik elektrotechnik František Martan.

   Bez nadšení žáků Základní školy a mateřské školy Šumavské Hoštice, bez zapálení vyučujících a bez spolupráce se Střední školou Vimperk by těžko velmi zdařilý videoklip mohl vzniknout. Mám obrovskou radost!

   Jak budeme v soutěži úspěšní, se dozvíme ve druhé polovině dubna. V každém případě jsme si při přípravách na natáčení videoklipu a při natáčení užili hodně pohybu a veselých situací. Věřím, že se videoklip bude líbit. Na kanálu youtube ho budete moci vidět od konce března.
Moje poděkování patří všem, kteří se na tvorbě videoklipu podíleli.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist