Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Prachatická nemocnice dostala darem nové monitory dechu

 PRACHATICE - 25. března 2017 - 22:42 - Nadace Křižovatka předala ve čtvrtek 23. března pět nových monitorů dechu Babysense II
v celkové hodnotě 14 850 korun prachatické nemocnici. Přístroje byly zakoupeny z finančních darů, které poskytly společnosti STS Prachatice, PROSTOR – design a DATA-PLAN BOHEMIA. 

 Z redakční pošty: Nadace Křižovatka, Brno

   Monitory dechu převzal z rukou dárců MUDr. Jan Kylian, primář dětského oddělení. „Monitory dechu jsou citlivé přístroje, které mají omezenou životnost, a proto hledáme podporu u sponzorů a dárců i v jednotlivých regionech, abychom pomohli zajistit kontinuální obnovu přístrojů v nemocnicích," vysvětlila Miloslava Stibůrková, regionální manažerka pro Čechy.

   Nadace Křižovatka se jako jediná nadace v České republice po celých 20 let své existence aktivně věnuje podpoře povědomí veřejnosti o syndromu náhlého úmrtí kojenců (SIDS) a o možnostech ochrany ohrožených dětí do jednoho roku věku. Díky dárcům a sponzorům pomáhá nadace vybavit české nemocnice a porodnice monitory dechu Babysense. Přístroj je registrován u Ministerstva zdravotnictví ČR jako zdravotnická pomůcka a prošel několikaletými klinickými testy.

   Tento monitor dechu nejen hlídá zástavu dechu, ale také apnoe pauzy (bezdeší), a jakékoliv nepravidelnosti dechu děťátka, a okamžitě spustí alarm, aby přivolal pomoc rodiče, který může v případě potřeby včas poskytnout dítěti první pomoc. Během svého působení se nadaci podařilo zajistit monitory dechu pro nemocnice a porodnice v hodnotě více než 27 milionů korun.

   Cílem a smyslem projektu „Maminko, dýchám“ je vybavit české nemocnice a jejich porodnická, novorozenecká a JIP oddělení monitory dechu pro každé lůžko a každé miminko. Dále pak umožnit rodičům
vypůjčení monitoru dechu na nezbytně nutné období, když odcházejí z porodnice se svým děťátkem domů.

    K syndromu náhlého úmrtí kojenců (SIDS) dochází nejčastěji u dětí od narození do šesti měsíců. A to náhle a neočekávaně, u dětí, které nejeví žádné zdravotní problémy. Přichází bez varovných signálů, když dítě spí, a proto je monitor dechu jako anděl strážný, který hlídá dech těch nejmenších.

   Společně s Nadací Křižovatka může pomáhat každý – stačí zaslat libovolnou částku na číslo účtu nadace.

Konto Nadace Křižovatka: 7608414/0600 (MONETA Money Bank).
Konto veřejné sbírky „Maminko, dýchám“: 4010040100/6800 (Sberbank CZ)
 

   Děkujeme všem laskavým dárcům za morální podporu a finanční pomoc.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist