Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Význam vily J. N. Krale pro Prachatice a pár slov o jiné vile

 PRACHATICE - 23. března 2017 - 00:15 - Před časem byla prachatická vila J. N. Krale, pod jejímž projektem je podepsán významný vídeňský architekt Fritz Reichl /viz https://de.wikipedia.org/wiki/Fritz_Reichl/, zapsána na seznam nemovitých kulturních památek. Další vývoj pak ukázal, že ještě nemá vyhráno.

 Z redakční pošty: Jakub Nepustil, Prachatice

   Záchrana vily se nesetkala s všeobecným souhlasem, její význam pro město Prachatice byl při argumentaci pro její zbourání z nevědomosti často zlehčován a i ze strany orgánů památkové péče opomíjen.

   Funkcionalistické stavby však v poslední době kromě vlastní kulturní hodnoty získávají na významu i jako významné turistické cíle. Důkazem toho bylo i únorové otevření Winternitzovy vily v Praze na Smíchově pro návštěvu veřejnosti.

   Vila J. N. Krale patrně nedosahuje takových kvalit a významu jako Winternitzova vila v Praze, nicméně v měřítku Prachatic a Jižních Čech se jistě jedná o významnou stavbu, která by v případě opravy a zpřístupnění bezpochyby významným způsobem obohatila nabídku příležitostí k turistické návštěvě města. Fronty zájemců o prohlídku před Winternitzovou vilou (viz foto) jsou toho důkazem.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist