Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Zarezlé ciferníky na městské zvonici ve Vimperku se opravují

 VIMPERK - 21. března 2017 - 13:56 - Ciferníky věžních hodin na městské zvonici ve Vimperku se dočkaly restaurování. Akce za 195 tisíc korun začala již minulý týden. Finančně bude podpořena Ministerstvem kultury České republiky v rámci Programu regenerace Městské památkové zóny Vimperk 2017 předpokládanou částkou 165 tisíc korun. 

 Z redakční pošty: Irena Malotová, PR a propagace, Město Vimperk

   „Důvodem k obnově plechových ciferníků je jejich rozsáhlá koroze zapříčiněná zejména povětrnostními vlivy a stářím konstrukčních materiálů včetně nátěrů,“ vysvětlila Alena Szabová z odboru investic a údržby MěÚ Vimperk.

   O předcházejícím víkendu byly odpojeny rafiky a jejich pohon. Týden na to následovala demontáž a snesení ciferníků z věže za pomoci lan. Potřebné péče se jim pak dostane v dílně pražského restaurátora Norberta Riegela.

   „Práce na obnově ciferníků nepotrvají déle než tři měsíce, takže do zahájení hlavní turistické sezóny budou zrestaurované ciferníky opět na svém místě. Doufáme, že se stanou ozdobou zvonice,“ řekla starostka města Jaroslava Martanová.

   Po dobu, kdy nebude možné ověřit si vizuálně čas pohledem na věžní hodiny, by měl zůstat v provozu dosavadní systém odbíjení.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist