Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Pro vážné zájemce o památky začíná jarní cyklus přednášek

 ČESKÉ BUDĚJOVICE / PRACHATICE - 3. března 2017 - 23:03 - Tradiční cyklus přednášek Národního památkového ústavu, který se na Prachaticku stará například o zámky Kratochvíle a Vimperk, zahájí po podzimní odmlce svůj jarní turnus. Stane se tak v pondělí 6. března.  

 Z redakční pošty: Mgr. Petra Vacková, vztahy k veřejnosti, PR,
Národní památkový ústav, Územní památková správa Č. Budějovice

www.dre-kon.cz  

   Přednášky se budou konat vždy v pondělí, ve čtrnáctidenním intervalu, v přednáškovém sále NPÚ na Senovážném náměstí v Českých Budějovicích.

   Téma první přednášky je Restaurování zámku Nebílovy, které představí dlouholetý nebílovský kastelán Milan Fiala. Promluví o historii zámku včetně neblahých událostí 20. století, které vedly k jeho devastaci. Posluchači se také dozvědí o postupné rekonstrukci zámku, a zejména o tamějším Tanečním sále, jehož restaurování v letech 2012-2013 patří k nejnáročnějším restaurátorským akcím v Čechách v posledních desetiletích.

   Další přednáška proběhne 20. března. Vystoupí Mgr. Petr Pavelec, Ph.D. s přednáškou nazvanou O bláznech a darmožroutech podle pokutních register Petra Voka z Rožmberka. Přednášející se zaměří na výklad jedné z kreseb v proslulých pokutních registrech Petra Voka z Rožmberka. V nich se dochovaly autentické písemné záznamy z bujarých šlechtických pijatyk, které vypovídají nejenom o jednotlivých aktérech, ale také o překvapivých souvislostech aristokratických zábav v době renesance. Přednáška navazuje na autorův výklad kreseb v pokutních registrech prezentovaný v přednáškovém cyklu č. 13 z roku 2012 (O žhavém ženském pohlaví aneb Variace na renesanční gender téma podle pokutních register Petra Voka z Rožmberka).

   Harmonogram následujících přednášek:
   3. dubna 2017 - PhDr. Jarmila Čiháková - O objevu a prezentaci rotundy sv. Václava - v Praze na Malé Straně
   18. dubna 2017 - Bc. Jaroslav Vaculík - “En garde” - šerm v proměnách času
   2. května 2017 - Ing. Petr Svoboda - Historie a současnost vily Stiassni v Brně
   15. května 2017 - Ing. arch. Věra Horová - Magická hora Radhošť

   Další informace naleznete na: www.npu.cz.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist