Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Zastupitelé města Vimperk odvolali místostarostu Jiřího Caise

 VIMPERK - 28. února 2017 - 16:03 - Vimperský místostarosta Jiří Cais (ODS) byl odvolán ze své funkce rozhodnutím zastupitelů v pondělí 27. února. Odvolání místostarosty navrhla zastupitelka Iveta Preslová (JIH 2012). Za práci pro město mu poté poděkovala starostka Jaroslava Martanová.

 Z redakční pošty: Irena Malotová, mluvčí radnice, Vimperk

www.dre-kon.cz  

   Ve zdůvodnění, o nějž byla požádána zastupitelem Petrem Bednarčíkem (ČSSD), uvedla, že jde především o nekompetentnost místostarosty plnit základní úkoly a o jeho celkové arogantní jednání vůči ostatním zastupitelům. „Pro mě nejste kompetentním člověkem,“ dodala na adresu místostarosty.

   Opoziční zastupitelé si potom vyžádali desetiminutovou přestávku. Po ní pro odvolání hlasovalo devět zastupitelů, pět bylo proti, dva se zdrželi a jeden chyběl.

   Úkoly místostarosty až do volby jeho nástupce na příštím zasedání zastupitelstva, které je plánováno na 3. dubna, převezme starostka a rada města Vimperk.

   „O odvolání místostarosty bylo hlasováno již opakovaně, tentokrát se pro ně vyjádřilo devět zastupitelů,“ uvedla Jaroslava Martanová (SNK-ED), starostka města Vimperk. „Tato pozice není jednoduchá a vyžaduje získání zkušeností i čas na poznání chodu úřadu a správy věcí veřejných. Přes to, co bylo řečeno na jednání zastupitelstva, dnes již bývalý místostarosta odvedl velký kus práce pro město na významných dokumentech a projektech, a za to mu patří mé poděkování,“ dodala starostka.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist