Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Po žebříčku priorit z Fóra zdravého města následuje anketa

 PRACHATICE - 20. února 2017 - 8:19 - Fórum Zdravého města je jedním z ověřených postupů a požadovaných kritérií v procesu MA 21. V Prachaticích se pravidelně koná již osmým rokem. Pozvání k diskuzi přijalo ve čtvrtek 16. února do Národního domu 118 občanů, vedení města – pan místostarosta, členové Rady města a další zastupitelé.  

 Z redakční pošty: Marie Peřinková, koordinátorka MA21

www.dre-kon.cz  

   Hana Mrázová, členka rady a politička zodpovědná za MA21, přivítala všechny přítomné občany i hosty. Úvodní slovo přednesl místostarosta Jan Klimeš, následovalo promítnutí reportáže o stavu a způsobu řešení loňských podnětů. Poté se řízení diskuze ujala Dana Diváková pověřená kanceláří Zdravých měst. Do programu bylo zařazeno i promítání filmu NSZM „Odpovědné chování měst“, ve kterém Prachatice představují svou činnost na úseku dobrovolnictví.

   Předseda NSZM a zastupitel města Litoměřice Petr Herman se přítomným svěřil, že dění v Prachaticích pravidelně sleduje a rád se vrací nejen kvůli kouzlu města, jeho příjemné atmosféře, ale především kvůli setkáním jako je toto.

   O pohodu návštěvníků se postarali studenti Střední školy Vimperk „Nerudovka“ i s vedoucím odborného výcviku Antonínem Olahem, kteří zajistili občerstvení včetně obsluhy a za svou práci si v závěru vyslechli zasloužený potlesk. Poděkování patří i studentkám Střední pedagogické školy, které nejen pohlídaly dětí, ale aktivně přispěly svými náměty u stolu Názory mladých.   Diskuse u osmi stolů rozdělených dle témat byla velmi plodná, celkem bylo zapsáno 117 podnětů či návrhů. U každého stolu, se museli diskutující dohodnout na dvou nejdůležitějších, dohromady šestnáct, ze kterých přítomní občané hlasováním pomocí duhových kuliček vybrali deset s nejvyšším počtem hlasů.

   Zda vidí priority stejně i občané města Prachatice, kteří se fóra nezúčastnili, ověří v následujících dnech anketa, a poté bude s výsledkem seznámeno zastupitelstvo. A které podněty se dostaly u jednotlivých stolů do popředí?Životní prostředí
Dejme život nepotřebným věcem – vytvoření místa pro odložení nepotřebných věcí, které mohou ještě někomu posloužit
Podzemní kontejnery

Rozvoj města, zaměstnanost, podnikání, investice, občan a úřad
Realizovat úpravy Malého náměstí
Využít místní zdroje pitné vody

Sociální oblast, bezpečnost a prevence
Taxík MAXÍK – rozšířené využití v celém ORP, včetně řidiče, víkendů a večerních hodin
Rozšíření kapacity Domova seniorů, Domov Matky Vojtěchy

Doprava, parkování, stav komunikací
Úprava křižovatky u katastrálního úřadu pro chodce
Dokončit obchvat města Prachatice

Školství, výchova, vzdělávání
Nová budova Dřípatky
Podpora Montessori školičky a II. stupně Montessori na ZŠ Národní

Kultura, sport, volný čas, cestovní ruch
Řešení knihovny
Spolkový dům pro neziskové organizace

Zdraví obyvatel, zdravý životní styl
Pítka po městě
Zubní lékař – navýšení počtu lékařů

Názory mladých
Kulturní centrum pro mladé – klub na koncerty, workshopy, besedy
Oprava světel před ZŠ Zlatá Stezka a VDI Otava

   Anketa bude probíhat elektronicky na webu města. http://www.prachatice.eu/dotaznik/index.php/371749?lang=cz. Zahájení hlasování v pondělí 20. února, ukončení v neděli 12. března.

   Děkujeme všem za vznesené názory a připomínky, očekáváme a přejeme si výraznou odezvu v anketě a těšíme se na vaše další názory, podněty i na příští společná setkání.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist