Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Část studie je hotova, s veřejností se ve Vimperku dál počítá

 VIMPERK - 14. února 2017 - 7:13 - Analytická část územní studie veřejných prostranství ulic 1. máje a Pivovarská je hotova. Vedení města ji v minulých dnech představil David Pavlišta z ateliéru Re:architekti studio. Nyní začne tvorba návrhové části, na kterou mají zpracovatelé 90 dní. Ta již bude obsahovat konkrétní řešení daného prostoru. 

 Z redakční pošty: Irena Malotová, Město Vimperk (PR a propagace)

www.dre-kon.cz  

   Výsledek analytické části územní studie ovlivnilo lednové setkání s vimperskou veřejností. Obyvatelé města měli možnost vyjádřit své návrhy, připomínky a podněty, které tvůrcům studie sloužily jako důležitý podklad.

   "Byli jsme mile překvapeni konstruktivní debatou, kterou všichni zúčastnění s námi vedli. Obyvatele Vimperku budoucí podoba a využití tohoto prostoru zajímá a mají chuť se podílet na jeho utváření," zhodnotil první setkání s veřejností architekt David Pavlišta.

   Se zapojením vimperských občanů se počítá i nadále. Druhé setkání nad studii by se mělo uskutečnit letos v květnu, kdy bude vypracován koncept návrhové části. V červenci by měl být hotov čistopis a začít projektování. "Předpokládáme, že některé projektové práce bude možné zahájit již dříve, uvedl vimperský místostarosta Jiří Cais.

   Město má z dřívější doby hotový projekt na technickou a dopravní infrastrukturu ulice 1. máje, který se týká výměny kanalizace a vodovodu. "Změny, které vyplynou z územní studie, by se neměly zásadním způsobem dotknout tohoto projektu," vysvětlil Michal Janče, vedoucí odboru investic a údržby MěÚ Vimperk.

   Přípravné stavební práce by podle vedení města měly začít již koncem letošního roku. V první fázi bude upravována ulice 1. máje od křižovatky Fišerka k hotelu Zlatá hvězda. Pokud vše půjde podle plánu, mohlo by být hotovo již do podzimu 2018.

   Se zpracovanou analytickou částí studie se v nejbližší době budou moci Vimperští seznámit prostřednictvím webových stránek města a na veřejně přístupných místech v budovách úřadu. "Zde by měli mít také další možnost písemně vyjádřit své návrhy, připomínky a podněty," doplňuje Jiří Cais.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist