Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Nad knihou Lipno - krajina pod hladinou v Literární kavárně

 PRACHATICE - 12. února 2017 - 10:46 - V únorové Literární kavárně v Domově seniorů Mistra Křišťana v Prachaticích se uskutečnila zajímavá přednáška a setkání s autory knihy s názvem Lipno - krajina pod hladinou.  

 Z redakční pošty: Jindřiška Pokorná, knihovnice, Městská knihovna Prachatice

www.dre-kon.cz  
   Autoři knihy – Petr Hudičák, Zdena Mrázková a Jindřich Špinar - přijali pozvání od Městské knihovny Prachatice. Osobně představili publikaci.

   Anotace z knihy: Kniha Lipno – krajina pod hladinou ukazuje zmizelou podobu Vltavy a dávné šumavské přírody, památek, měst, obcí a portréty lidí, kteří žili na území dnešního Lipenska před výstavbou přehrady. Prostřednictvím 280 unikátních snímků z Fotoateliéru Seidel, ale i od dalších fotografů, můžeme nahlédnout do míst, která jsou dnes skryta pod hladinou.

   Snímky pocházejí z let 1872–2015, mnohé z nich jsou publikovány poprvé, jiné jsou sice již známé, ne však v předkládané kvalitě a souvislostech. Fotografové zachytili portrét a tvář, dochované texty zase myšlenky a duši. Proto jsou v knize umístěny i ukázky ze vzpomínek fotografovaných osob a z jejich literárního díla.  

   Kniha Lipno – krajina pod hladinou aneb Nová kniha o starém Lipně je dalším počinem v řadě knih vydaných Českokrumlovským rozvojovým fondem, majitelem a provozovatelem Musea Fotoateliér Seidel. Snahou společnosti je představovat dílo fotoateliéru prostřednictvím stálé muzejní expozice, výstav, přednášek a v neposlední řadě i vydáváním publikací prezentujících dílo obou českokrumlovských fotografů – Josefa a Františka Seidela.“

   Přednáška, která proběhla za velkého zájmu veřejnosti, byla doprovázena obrazovou prezentací. Návštěvníci si mohou také přijít prohlédnout výstavu s názvem Lipno krajina pod hladinou ve výstavních prostorách Městské knihovny Prachatice. Akce se uskutečnila ve spolupráci se Seniorskou občanskou společností Prachatice, z.s.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist