Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 OBRAZEM: Celé Česko čte dětem vstoupilo teď do nové sezóny

 PRACHATICE - 4. února 2017 - 10:12 - Již 11. ročník série Celé Česko čte dětem byl v úterý 31. ledna zahájen v Městské knihovně Prachatice. Projekt, který podporuje dětské čtenářství, má v každém ročníku jiné tématické zaměření. Letošní ročník se věnuje regionům České republiky. 

 Z redakční pošty: Lucie Jiraňová, Městská knihovna Prachatice, oddělení pro děti a mládež

www.dre-kon.cz  

   První setkání, které proběhlo toto úterý, se zaměřilo na moravské oblasti Hanou, Slovácko, Valašsko a Horácko. Děti ze ZŠ Vodňanská, které knihovnu navštívily, si vyslechly pověst o Pradědu a z úst Růženy Vincikové se dozvěděly zajímavosti z národopisu této oblasti. Pozastavily se nad krásou a propracovaností jednotlivých krojů a zahrály si také dětskou hru, kterou se dříve bavily děti ze zmíněných oblastí.

   Na rozloučenou dostal každý malý návštěvník kus valašského koláče frgálu, neboť i gastronomie se region od regionu liší a v programu jí nemůžeme opomenout.   Únorové Celé Česko čte dětem se přesune do Čech, zaměříme se na oblast Podkrkonoší a Pojizeří. Srdečně zveme všechny návštěvníky v úterý 21. února od 14:00 hodin!

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist