Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 OBRAZEM: Děti z Paraplíčka pomohly kamarádům - ptáčkům

 PRACHATICE - 25. ledna 2017 - 8:52 - Celou zemi zasypal sníh a také mrazík měl pořádně ostré zoubky. Copak děti, ty si se zimou snadno poradí, pořádně se oblečou, nasadí teplé čepice a rukavice, na krk šály a na nohy boty s kožíškem, a teď ať si klidně mrzne! Ale co dělají v takové zimě třeba ptáčci? 

 Z redakční pošty: Text - Mirka Studená, foto - Zdeňka Marková, Mirka Studená, MŠ Česká - Paraplíčko

www.dre-kon.cz  

   A mohli bychom jim nějak pomoci? Právě o tom byl další tématický den v Mateřské škole Česká v Prachaticích s názvem Kamarádi v nouzi.

   V pondělí 23. ledna jsme se všichni sešli ve čtvrté třídě. Paní učitelky od "prvňáčků" nám vyprávěly pohádku o tom, jak si kluci s tatínkem a maminkou vyrobili pro ptáčky krmítko, co všechno jim do něj dávali a jak se o ptačí kamarády celou zimu starali.

   Na multifunkční tabuli jsme si ještě všechny malé opeřence od krmítek pořádně prohlédli a paní učitelka nám řekla, jak se všichni jmenují. Potom se všechny děti rozešly do tříd, kde na ně čekalo mnoho práce. Někde měly za úkol vyrobit krmítko z plastové láhve, jinde musely roztřídit různé druhy krmení a vybrat pro ptačí kamarády to správné, v další třídě se snažily poznat a pojmenovat ptáčky na obrázcích.

   Ale to nejdůležitější teprve na děti čekalo. Po splnění všech úloh a hádanek se děti pořádně oblékly, vzaly vyrobená krmítka, zobání a lojové koule a na školní zahradě připravily všem malým zpěváčkům ptačí hostinu.

   Všichni jsme si slíbili, že budeme krmítka pravidelně po celou zimu kontrolovat a doplňovat a ptáčky, kteří na ně přiletí, z oken pozorovat. Na jaře, až roztaje sníh a začne hřát sluníčko, se nás naši ptačí kamarádi za pomoc v nouzi jistě odmění veselým zpěvem, pípáním a trylkováním.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist