Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 OBRAZEM: Výstava hraček nejen pro děti, ale třeba prarodiče

 PRACHATICE - 9. ledna 2017 - 11:12 - Jedna z nejvíce navštívených výstav roku 2016 v Zimní zahradě na Městském úřadu v Prachaticích nesla název HRAČKY. Ty, které tu byly v prosinci vystaveny, znamenaly hračky šetrné k přírodě a bezpečné pro děti.  

 Z redakční pošty: Hanka RH+ Rabenhauptová, Prachatice

www.dre-kon.cz  

   Hračky byly v Zimní zahradě nainstalovány jako doma v obýváku nebo pokojíku. Výstava byla doplněna informacemi o hračkách šetrných k přírodě, o tom, jaké hračky jsou vhodné pro naše děti, a jak hračky nejen vybírat, ale i ošetřovat.

   Instalaci a vernisáž výstavy zajistil odbor kanceláře starosty a Zdravé město Prachatice. Výstavu zapůjčila ROSA, ekologická organizace, a na výrobě hraček se podílely Lesy ČR. Zdravé město Prachatice již v roce 2014 výstavu v Prachaticích mělo a slíbilo, že ji opět přiveze, a jak řeklo, tak splnilo. Udělalo radost malým i velkým.

   Výstava měla úspěch především proto, že byla interaktivní. Všechny hračky, hry a stavebnice bylo možné si půjčit, pohrát si s nimi, knihy si přečíst, sestavit hrad z kostek, vymalovat si omalovánky anebo namalovat svoji nejoblíbenější hračku - převládal plyšák a také panenky, lego - ale i vytvořit písničku, složit puzzle, atd.

   Výstavu "hlídali" po celý prosinec dobrovolníci z řad seniorů, ale i členů komise sociální a prevence kriminality, nebo členové studentské rady. Výstavu navštívily školní kolektivy z mateřských i základních škol, nechyběly ani studentky Střední pedagogické školy. Výstavu navštívila o. p. s. STROOM Dub se svými klienty. Přijely děti i z MŠ Nebahovy (reportáž z výstavy s nebahovskými dětmi je zavěšena na www.prachatice.eu/městské vysílání/ prosinec).

   Zajímavá byla i pro skupinku nevidomých a slabozrakých. Na výstavě strávili v "pomyslném obyváku s hračkami" přes dvě hodiny a skutečně si prohlédli vše, od chrastítek, koníků, kufříků, přes Orfeovy nástroje, zvukové pexeso, kuchyňku, hlavolamy až po další hračky.

   Přišla i řada rodin a některé i opakovaně. Jak nám řekla jedna maminka: "Takové hračky doma nemáme, jsou skvělé". Na výstavu zavítalo i mnoho kolemjdoucích lidí, kteří si šli "cosi" vyřídit na úřad. Výstava vyvolala i řadu vzpomínek u seniorů. Stovky návštěvníků výstavy ocenily nápad uspořádat výstavu a zpřístupnit její obsah a myšlenku všem.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist