Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Čteme perličky z deníku jihočeských hasičských záchranářů 

 ČESKÉ BUDĚJOVICE, PRACHATICE - 30. prosince 2016 - 21:02 - Život mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje nepřináší denně jen smutné zprávy, které rozesílá novinářům, aby pomohli s prevencí. Někdy se i zasměje - to když má příhoda šťastný konec. A o těch druhých, lepších zprávách to dnes bude.  

 Z redakční pošty: Vendula Matějů, HZS Jihočeského kraje

www.dre-kon.cz  

Pátek 1.července
K záchraně zvířete vyjela v pátek 1. července dopoledne do Družstevní ulice ve Strunkovicích nad Blanicí prachatická profesionální jednotka. Jednalo se o kočku, která uvízla v okapu domu o třech nadzemních podlažích. Hasiči u domu ustavili automobilový žebřík, po kterém jeden z hasičů k okapu vystoupal. Podařilo se mu vystrašenou kočku odchytit. Na zemi ji pak předal majitelce.

Úterý 12. července
10:01 Technický zásah – Z automobilové plošiny zachránili strakoničtí profesionální hasiči vlaštovku, která uvízla těsně pod střechou hlavní budovy vlakového nádraží ve Strakonicích. Vlaštovka byla v pořádku, hasiči ji vypustili do volné přírody.

Středa 30. prosince
13:24 Planý poplach – Elektrická požární signalizace ohlásila požár v objektu Mariánských kasáren v Českých Budějovicích. Průzkum na místě ukázal, že příčinou známek možného požáru byla neopatrnost zaměstnance při manipulaci s mlékem – konkrétně zapomenuté mléko na plotně, které si vařil dotyčný při přípravě kakaa. Jednotka nezasahovala.

Pondělí 29. února
12:27 Záchrana zvířete - Třeboňská jednotka byla krátce po poledni vyslána do Klofáčovy ulice v Třeboni, kde podle oznamovatelky na tísňovou linku uvíznul pes v odtoku ve sprchovém koutě. Hasiči po příjezdu na místo opravdu nalezli psa, kterému při mytí jeho majitelkou uvízla noha v mřížce odtokové vpusti sprchového koutu. Hasiči se nejprve opatrně pokusili nohu vyndat, ale to se nepodařilo. Proto vypáčili celou část odtoku, ve které byla pejskova noha zaklíněna. Mezitím majitelka psa kontaktovala veterináře a společně s hasiči psa odvezli na veterinární kliniku. Zde musel být pejsek nejprve uspán a teprve pak mu hasiči malým rozbrusem a kleštěmi nerezovou mřížku z nohy sundali.

Sobota 9. dubna
20:06 Technický zásah – Profesionální hasiči ze stanice Křemže a jednotky SDH obcí Holubov a Třísov vyjeli do Třísova na monitoring červeného kouře linoucího se z komína domu. Na místě hasiči zjistili, že zčervenání kouře způsobuje osvětlení nasměrované na komín.

Pátek 6. května
9:31 Záchrana zvířete – Kuriózní zásah řešili jindřichohradečtí profesionální hasiči v Belgické ulici v Jindřichově Hradci. Majitelka volala hasiče k záchraně želvy, která zalezla pod dřevěnou podlahu pergoly. A jelikož se jí ještě podařilo se převrátit na krunýř, nemohla se sama dostat ven. Hasiči nejprve zjistili, pod kterým přesně prknem želva je. Pak prkno odtrhli páčidlem a želvu vyndali.

Sobota 7. května
8:14 Záchrana osoby – Profesionální jednotka z jindřichohradecké stanice vyjela ve svém městě k rybníku Vajgar, kde měla podle ohlášení na tísňovou linku 112 spadnout do vody osoba. Hasiči na člunu dojeli až k osobě, která však již byla na břehu. Muži se samotnému podařilo vylézt z vody zpět do loďky a pokračoval v chytání ryb. Pomoc hasičů vůbec nepotřeboval.

Neděle 22. května
16:20 Technický zásah – Profesionální hasiči z českobudějovické stanic vyjeli v Českých Budějovicích do ulice I. Olbrachta. Výjezd jednotky byl na žádost Policie ČR, a to z důvodu, kdy majitel rodinného domu vyčerpal na zahradě svoji studnu, na jejímž dně nalezl dva předměty připomínající kyslíkové láhve. Nebylo možné prvotním průzkumem zjistit, o jaké láhve se jedná. Proto byl na místo povolán policejní pyrotechnik. Ten vyloučil, že se jedná o munici. Hasiči proto změřili koncentraci kyslíku ve studni u hladiny (v hloubce přibližně deseti metrů) a pomocí lezecké techniky se k předmětům spustili. Ukázalo se, že ve studni jsou dvě půlky starého zlomeného rumpálu.

Pátek 19. srpna
17:44 Záchrana zvířat – Profesionální hasiči ze stanice Suché Vrbné vyjeli do Třebotovic, kde při pasení na zahradě bytového domu uteklo majitelce pět morčat. Hasiči všechna morčata pochytali a vrátili majitelce.

Čtvrtek 27. října
1:57 Technický zásah – Profesionální hasiči ze stanice Týn nad Vltavou vyjeli společně se ZZS a Policií ČR do Vodňanské ulice v Týně nad Vltavou, kde bylo nahlášeno podezření na otravu plynem. Hasiči průzkumem zjistili, že do bytu není plyn zaveden...

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist