Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Cestou kolem světa dorazí silvestrovské vlaky na Kubovu Huť

 VIMPERK, KUBOVA HUŤ - 30. prosince 2016 - 15:09 - Sedmnáctý rok již pořádá Stifterův pošumavský železniční spolek z Vimperku jízdy zvláštních silvestrovských vlaků. I v letošním roce se 31. prosince vydají čtyři páry zvláštních vlaků z Vimperka na Kubovu Huť a zpět.  

 Z redakční pošty: Stifterův pošumavský železniční spolek Vimperk

www.dre-kon.cz  

   Letošní ročník má za téma „Cesta kolem světa“, proto se cestující setkají se zástupci různých národů, národností ale i osobností z řad cestovatelů. Na pomyslný střed světa – Kubovu Huť - nás již tradičně vyveze motorová lokomotiva „Bardotka“ za pomoci druhé lokomotivy „Hektora“.

   Zvláštní vlaky, odjíždí z vimperského nádraží v 7:50, 9:50, 11:50 a 13:50. Na střeše českých železnic bude pro cestující nachystáno občerstvení, prohlídka techniky Horské služby, úřadovna vlakové pošty a pojízdná pohádková kancelář.

   Dalším zázemím pro cestující i návštěvníky akce je nádraží ve Vimperku, kde bude otevřen spolkový depozitář v bývalém železničním skladišti. Zájemci si zde budou moci zakoupit upomínkové předměty či odeslat přání do Nového roku.

   Další možností jak příjemně strávit den je absolvovat silvestrovský výstup na vrchol Boubína, kde bude pro úspěšné pokořitele připraven pamětní pohled a razítko.

   Odjezdy zpět z Kubovy Hutě jsou v 8:50, 10:50, 12:50 a 14:50, příjezdy do Vimperka pak v 9:15, 11:15, 13:15 a 15:15. Jako v minulých letech jsme zachovali přímé spojení prvním a posledním zvláštním vlakem ve směru Strakonice (Strakonice odjezd 6:00, příjezd 16:32).

   Za zpáteční jízdenku Vimperk – Kubova Huť a zpět zaplatí dospělí 70,- Kč, děti od 3 do 15 let 30,- Kč, jednosměrná jízdenka pro dospělého je za 40,- Kč. Děti do 3 let přepravíme zdarma. Přeprava psů, kočárků, lyží, sání a bobů je bezplatná, pouze však do vyčerpání kapacity.

   Na trase Strakonice – Vimperk a zpět platí zvláštní úsekové jízdné. Podrobné informace o jízdách zvláštních Silvestrovských vlaků a cenách jízdného naleznete také na našem webu spzs.sweb.cz, Facebooku a na plakátech. Proč tedy nestrávit závěr roku v mezinárodním vlaku, na Kubově Huti?!

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist