Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Pestrý advent v Paraplíčku - od čertů po Ježíška v předstihu

 PRACHATICE - 22. prosince 2016 - 15:52 - Zatímco první adventní týden v naší mateřské škole Paraplíčko v České ulici zcela ovládli čerti s Mikulášem, ten druhý již voněl Vánocemi. Ve všech třídách se pilně nacvičovaly koledy a vánoční básničky, abychom si je společně s maminkami, tatínky, babičkami, dědečky a všemi nám blízkými lidmi mohli zanotovat při Vánočním zpívání v Paraplíčku.  

 Z redakční pošty: Text - Mirka Studená, foto - Mirka Studená, Dáša Zemková

www.dre-kon.cz  

   V úterý 12. prosince se nás u venkovního jeviště na zahradě školy sešlo opravdu hodně. Nálada byla výborná, skoro už vánoční atmosféru navodil nazdobený stromek, zářící lampy a živý dětský betlém. Děti z každé třídy přednesly svou vánoční báseň a všechny sklidily zasloužený potlesk.

   A koledy? S těmi nám pomohli všichni diváci. Jejich tóny se určitě rozléhaly po celém sídlišti. Strávili jsme společně příjemný podvečer a bylo to milé vytržení z předvánočního shonu.

   Ale než opravdu přijde Ježíšek, to se děti ještě mnohokrát vyspí. Je potřeba si to čekání trochu zpříjemnit. A tak se celé Paraplíčko na nějaký čas proměnilo ve velkou vánoční dílnu. V jedné třídě se peklo cukroví, v jiné navlékaly vánoční řetězy, v další se vyráběly ozdoby na stromeček, jinde děti vystřihovaly a nalepovaly vánoční přání.

   Když byla vyzdobená a na Vánoce připravená celá školka, stále ještě do Štědrého večera nějaký den zbýval. Proto se paní učitelky rozhodly to dlouhé těšení dětem zpříjemnit.

   V úterý 20. prosince přišel trošku s předstihem Ježíšek do školky. Přinesl krásné nové hračky do všech tříd. Po nadílce si holčičky a kluci užili pohádky, které jim zahrály jejich paní učitelky. První byla O Budulínkovi, hned za ní přišla na řadu Perníková chaloupka. A že při nich byla veliká legrace a nakonec vše dobře dopadlo, o tom nemůže být pochyb.

   To nám ten advent ale utekl, teď už se jenom párkrát vyspíme a Štědrý den bude tady! Tak nespalte vánočky, žádné kosti v krku a užívejte si spolu Vánoce plné lásky, pohody a radosti. Krásné svátky všem!

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist