Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Nová publikace: Vimperk – jižní Šumava. Osvobození 1945

 VIMPERK - 21. prosince 2016 - 10:54 - Zajímavým dárkem by se mohla stát nová publikace autora Bohuslava Balcara mapující osvobození města Vimperka spojeneckými vojsky. Útlá knížka obsahuje vzpomínky pamětníků doplněné celou řadu unikátních historických fotografií a map. Koupit ji můžete v Turistickém informačním středisku ve Vimperku. 

 Z redakční pošty: Irena Malotová, Město Vimperk (PR a propagace)

www.dre-kon.cz  

   Publikace Vimperk - jižní Šumava. Osvobození 1945 vyšla v nakladatelství Resonance v ediční řadě Z Normandie přes Ardeny až k nám.

   "Autor publikace oslovil město Vimperk s nabídkou na její vydání. Vzhledem k tomu, že tato část dějin není v našem městě dostatečně zmapována a z historického hlediska jsou to velice zajímavé informace, rozhodli jsme se nabídku Bohuslava Balcara přijmout," vysvětlila Lenka Švecová z odboru školství, kultury a cestovního ruchu MěÚ Vimperk a dodala: "Následně jsme pomohli s vytipováním lidí, jejichž příběhy byly pro sepsání knížky stěžejní."

   Město vydání publikace podpořilo částkou 38 tisíc korun. Na konečné podobě se podílelo rovněž poskytnutím některých fotografií a důležitých informací.

   Publikace byla poprvé představena veřejnosti v minulých dnech za účasti autora v Turistickém informačním středisku Vimperk. "Především je určena k propagačním účelům města," doplnila Lenka Švecová. Pořídit si ji však mohou i další zájemci.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist