Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Populární Štěpánský běh odstartuje Marmeládová královna!

 PRACHATICE - 20. prosince 2016 - 14:54 - Již po 37. se sejdou milovníci běhání v Prachaticích na Štěpánském běhu, který se koná tradičně 26. prosince u Městského stadionu v Prachaticích. Závod na 10 kilometrů, který je již 12. ročníkem memoriálu Jindry Fiedlera, je opět součástí Jihočeského běžeckého poháru.  

 Z redakční pošty: Jan Kocourek, ilustrační foto Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz  

    Štěpánský běh se v posledních letech stalvíc než sportovní, událostí společenskou. Díky běžeckému boomu se závodu zúčastňuje stále více závodníků, ale i diváků, kteří se na "Štěpána" vydávají za sportem a nebo povzbudit svá vnoučata, děti i závodníky na všech tratích. Letos opět startují dětské kategorie v 10 hodin a kategorie dospělých se vydá na 10 a 5 km společně v 11 hodin.

   Tým pořadatelů připravil opět několik novinek. První je elektronické čipové měření. Výhodou je, že vše je 100% přesné a bezprostředně po doběhnutí závodník zná svůj čas, předtím mezičas na obrátce, pořadí i pořadí v kategorii. Samozřejmostí je i registrace přes internet, která již běží na www.sportsoft.cz. Další je osuška s logem závodu pro předem přihlášené.

   Nyní je ve startovní listině více než 100 závodníků. Na startu bude kompletní jihočeská běžecká a triatlonová špička. Změřit sílu s běžci se rozhodli i vynikající motocyklový závodníci Jakub Smrž a Martin Michek.

   Jakub je silniční závodník jezdící okruhy, který před týdnem podepsal smlouvu s anglickým týmem PR racing (BMV). Martin je loňský mistr Evropy a letošní mistr České republiky v motokrosu. Oba závodníci berou závod jako trénink před nastávající sezónou. Zajímavé bude sledovat jak souboj dopadne.

   Dále by se měl na startu objevit i rekordman závodu Stanislav Fux ze Sparty Praha, který drží rekord závodu neuvěřitelných 27 let. Jeho hodnota je 31:31min.  Standa má právem od pořadatelů doživotní startovné zdarma. Ve startovním poli bude i obhájce loňského vítězství domácí Jan Hron, který polovinu roku trénoval v zámoří. A tak jsou všichni zvědavi, zda-li rekord odolá.

   Závod odstartuje marmeládová královna, držitelka titulů "Nejlepší marmeláda na světě"  a "Nejlepší výrobce marmelády na světě" - Blanka Milfaitová, též rekreační běžkyně.

   Pořadatelé děkují všem sponzorům, kteří se každoročně významně podílí na zdárném průběhu závodu. Velký dík patří ČUS, Městu Prachatice, zejména Sportovnímu zařízení města, který dává pořadatelům k dispozici vynikající zázemí pro závodníky.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist