Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 OBRAZEM: Česko - bavorský vánoční koncert v Horní Vltavici

 HORNÍ VLTAVICE - 18. prosince 2016 - 8:12 - Česko - bavorské Vánoce uspořádal Obecní úřad Horní Vltavice společně s Římsko katolickou farností. Koncert se konal v pátek 16. prosince v místním kostele sv. Jana Nepomuka a svaté rodiny. 

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz  
 

   Koncert měl dvě části. Všechny přítomné jménem pořadatelů přivítala Sieglinde Kraliková, která uvedla nejdříve děti ze Základní školy v Horní Vltavici a po nich Saxwork Quartet.   Žáci hornovltavické základní školy vystoupili s pořadem koled a básniček a moc se jim to povedlo. Po závěrečné koledě se jim dostalo právem velkého potlesku přítomných diváků i farníků.

   Ve druhé části vystoupilo uskupení Saxwork Quartet, kde tři dámy a mladý muž prostřednictvím tónů saxofonů přidali balíček hudebních dárků pod adventní věnec a možná i pod stromeček v podobě melodií starých mistrů. Kostelní lodí zněly tóny hudby Johanna Sebastiana Bacha, Georga Fridricha Händela, Charlese Gounoda, Franze Schuberta, Johanessa Brahmse, Astora Piazzolly a nechyběli ani naši velikáni Antonín Dvořák a Leoš Janáček.   Byl to velmi vydařený koncert, který pohladil po duši. Za odměnu se všem umělcům dostalo spontánního potlesku.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist