Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 K nemocnici se ve Vimperku dnes už chodí po bezpečné cestě

 VIMPERK - 16. prosince 2016 - 11:42 - Stavební práce v Pivovarské ulici ve Vimperku, která vede k nemocnici, jsou již prakticky hotovy. Nový chodník už slouží svému účelu. "Zjara dojde na čisté terénní úpravy a osázení zeleně, doplněno bude také vodorovné dopravní značení a oplocení," uvedl Michal Janče z odboru investic a údržby Městského úřadu Vimperk. 

 Z redakční pošty: Irena Malotová, Město Vimperk (PR a propagace)

www.dre-kon.cz  

   Přípravné práce na výstavbě chodníku a rekonstrukci povrchu komunikace začaly před rokem v listopadu. Vybudovaných 450 metrů nového chodníku od areálu bývalého pivovaru k točně u nemocnice by mělo výrazně zlepšit bezpečnost chodců v této dopravně vytížené ulici.

   Projekt byl v této souvislosti ještě upravován, když se městu podařilo vyjednat odkoupení jedné z nemovitostí a jejích přilehlých pozemků. Po demolici domu čp. 77 je část chodníku vedena zeleným pásem a po nové lávce přes potok.

   Investorem stavby za zhruba 6,5 milionu korun je Město Vimperk. Kromě nového chodníku má přilehlá komunikace také nový asfaltový povrch, dále byl předlážděn chodníček na protilehlé straně ulice, vybudován osvětlený přechod pro chodce, vystavěny opěrné zdi a nová lávka přes potok.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist