Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Křižovatka ve Vimperku je hotová, zbývá poslední napojení

 VIMPERK - 15. prosince 2016 - 15:01 - Okružní křižovatka na silnici II/145, která je výpadovou komunikací z Vimperka na Prachatice a České Budějovice, je hotova. Do zimy zbývá ještě dodělat asfaltový povrch na výjezdu do ulice Nádražní a napojení ulic Tovární a Nerudova.

 Z redakční pošty: Irena Malotová, Město Vimperk (PR a propagace)

www.dre-kon.cz  

   Na jaře bude dokončena úprava druhé části ulice Nádražní po silnici I/4. "Stavebníky v těchto dnech limitovalo mrazivé počasí, které není pro asfaltování vhodné," vysvětlil Michal Janče z odboru investic a údržby MěÚ Vimperk.

   Výstavba okružní křižovatky začala v druhé polovině letošího dubna jako společná investice Jihočeského kraje a města Vimperka. Celkové náklady na realizaci stavby činí zhruba 40 milionu korun včetně DPH. Finanční podíl města je 13 milionů. To je o šest milionů méně, než se původně předpokládalo. Nejvýhodnější nabídku podala akciová společnost Strabag.

   Stavba křižovatky s pěti výjezdy si vyžádala překládku inženýrských sítí, úpravu veřejného osvětlení a přeložku sdělovacího vedení. Významnou částí stavby je zcela nové přemostění Pravětínského potoka. "Došlo k odstranění původního mostu i lávky pro pěší. Potok byl zatrubněn konstrukcí z prefabrikovaných dílců, která byla následně zasypána, dodal Michal Janče.

   Ve středovém prstenci křižovatky, kolem vybudovaných výjezdů i v korytě potoka je v současnosti již vysázena nová zeleň. Společně s výstavbou okružní křižovatky byl rekonstruován vodovod a kanalizace v Nádražní ulici. Tuto investici a dále také napojení místních komunikací, chodníky, veřejné osvětlení a vegetační úpravy platí město Vimperk. Součástí stavby jsou také čtyři přechody pro pěší, většina s bezpečnostním středovým ostrůvkem.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist