Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Klarinetový soubor Prachatice zlatý z Prahy už pojedenácté

 PRACHATICE - 15. prosince 2016 - 12:24 - Uplynulý víkend strávili klarinetisté Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Jaroslav Masáček v Praze, kde se zúčastnili 17. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Pražské Vánoce. Již v pátek soubor odehrál koncert v Kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí. Vystoupil zde společně s českým a ruským sborem.  

 Z redakční pošty: Jan Hovorka, Klarinetový soubor Prachatice, z. s

www.dre-kon.cz  

   Za toto vystoupení obdržel plaketu s poděkováním za účinkování na benefičním koncertě. V sobotu pak absolvoval soutěžní část festivalu, kde si ve své kategorii vybojoval již 11. zlaté ocenění.

   Odborná umělecká porota výtečně hodnotila rytmickou a intonační stránku a také vlastní úpravy skladeb, kterými klarinetový soubor disponuje. Zařadila proto Klarinetový soubor Prachatice do zlatého pásma.

   Někomu by se mohlo zdát, že získat takto významné ocenění je jednoduché, ale je to o velkém nasazení, odhodlání, poctivé práci všech nás a hlavně kamarádství. Proto je vždy důvod k nepopsatelné radosti. Bez toho by to takto nikdy nešlo.

   V soutěžním repertoáru měl soubor skladby Johanna Sebastiana Bacha, George Bizeta, Johna Wiliamse a Františka Jančíka. Během pátečního koncertu zazněla Schubertova Ave Maria a část z Pucciniho opery Turandot.

   Mimo účinkování na festivalu absolvuje soubor své vánoční cesty po jihočeských městech a prosincový poslední týden a neděli odehraje ještě koncert v Písku, v sobotu od 15:00 v Husinci, a tradičně ve Čkyni, a to 18. prosince od 17:00 v místní Synagoze.

   Před nedávnem oslavil Klarinetový soubor Prachatice své desáté jubileum v prachatickém Mstském divadle a také spolureprezentoval město Prachatice na rakouském velvyslanectví ve Vídni v rámci projektu SALVE . V lednu pak absolvuje společné koncerty v Žirovnici a Veselí nad Lužnicí se souborem Saxmania, který byl naším hostem na jubilejním koncertu k deseti letům našeho Klarinetového souboru Prachatice.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist