Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 VIMPERK: Rozpočet 2017 schválen. Na investice 54 milionů

 VIMPERK - 14. prosince 2016 - 9:45 - Zastupitelstvo města Vimperka schválilo na svém zasedání 12. prosince návrh rozpočtu na příští rok. Rozpočet je sestavený jako schodkový. Město bude hospodařit s příjmy 135 955 000 korun a výdaji 176 268 000 korun.

 Z redakční pošty: Irena Malotová, Město Vimperk (PR a propagace)

www.dre-kon.cz  

   Město plánuje investice a opravy za 54 milionů. Schodek mezi příjmy a výdaji bude stejně jako vloni kryt předpokládaným zůstatkem finančních prostředků na základním běžném účtu.

   "Projednávání rozpočtu předcházely dvě pracovní schůzky zastupitelů, na kterých jsme si vyjasňovali především priority v oblasti investic," uvedla starostka města Jaroslava Martanová. Zastupitelům poděkovala za zodpovědný přístup k tomuto materiálu důležitému pro běžný chod i rozvoj města v příštím roce.

   Město počítá s kapitálovými výdaji ve výši téměř 41 milionů korun. To je asi o půl milionu více než v roce 2016. Celých 20 milionů je vyčleněno na revitalizaci ulic 1. máje a Pivovarská, včetně rekonstrukce inženýrských sítí. "V příštím roce budou dokončeny všechny dokumentové podklady. Na podzim by se mělo začít stavět,“ dodala starostka.

   Přibližně 8,6 milionu korun by mělo být vydáno na obnovu městských kulturních památek. V této položce je mimo jiné zahrnuta plánovaná oprava vnějšího pláště a nová střecha na škole v parku. Významná investice ve výši 3,5 milionu korun půjde rovněž do školství na vybudování respektive rekonstrukci zdravotních instalací v ZŠ Smetanova.

   S dalšími kapitálovými výdaji se v rozpočtu počítá například na vybudování teplovodu na starém sídlišti, či nové kotelny Základní školy T. G. Masaryka. Rozpočet rovněž předpokládá investice do rekonstrukce objektu žákovských šaten na zimním stadionu i do vimperských sportovních areálů.

   Řada dalších chystaných investic bude vázána na získání dotačních prostředků, ke kterým město připravuje žádosti. "Rozpočet bývá v průběhu roku ještě upravován zapojením přebytku hospodaření minulého roku a v neposlední řadě podle získaných dotací a finančních transferů," vysvětlil Jan Tůma, vedoucí finančního odboru Městského úřadu Vimperk.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist