Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Červený kříž připravil pro dárce krve plakety a Zlaté kříže

 PRACHATICE - 11. prosince 2016 - 20:29 - Dárcovství krve je vysoce humánní čin, díky kterému jsou zachraňovány mnohé lidské životy – lidí vážně nemocných, zraněných, novorozenců i jejich maminek.  

 Z redakční pošty: Zuzana Pelikánová, OS ČČK Prachatice

www.dre-kon.cz  

   Dárci krve, kteří darovali krev bez nároku na příspěvek již 10x, 20x nebo 40x, jsou oceňováni plaketou prof. MUDr. Jana Jánského. Ti, kdo darovali krev již 80x, pak Zlatým křížem 3. třídy. Toto oceňování provádí Český červený kříž Prachatice.

   V letošním roce jsme pro dárce krve připravili slavnostní předávání stříbrných a zlatých plaket a Zlatých křížů na středu 16. listopadu v Radničním sále v Prachaticích. K poděkování dárcům se připojili také místostarosta města Prachatic Jan Klimeš a za OS ČČK Prachatice předsedkyně Oblastní výkonné rady Silvie Janošťáková.

   Ocenění převzalo celkem 29 držitelů stříbrné a zlaté medaile prof. MUDr. Jana Jánského a tři držitelé Zlatého kříže 3. třídy. Dárci krve obdrželi také dárky ze sociálně terapeutické dílny Spolku Slunečnice a Společnosti sv. Zdislavy z Lemberka.

   V závěru akce jsme se pak věnovali dotazům na svozové autobusy v dalším roce, výhody zdravotních pojišťoven pro bezpříspěvkové dárce krve nebo Dni otevřených dveří, který na prachatickém Červeném kříži proběhne v pátek 9. prosince.

   Někteří dárci krve se bohužel nemohli k ocenění dostavit, jejich ocenění bude možné vyzvednout každou středu v 8-16h v sídle OS ČČK Prachatice nebo jindy podle domluvy. Dárcovství krve na Prachaticku je realizováno díky Jihočeskému kraji, Městu Prachatice, Netolice, Lhenice, Vlachovo Březí a Vimperk a našim sponzorům.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist