Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Další úspěch strunkovických deváťáků - mladých chemiků

 STRUNKOVICE NAD BLANICÍ - 10. prosince 2016 - 9:00 - Dvě žákyně deváté třídy - Adéla Pauchová a Romana Petrlíková - se 6. prosince zúčastnily druhého kola soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR 2016 - 2017. Ta se konala v Masarykově střední škole chemické v Praze. 

 Z redakční pošty: Text i foto - za ZŠ Strunkovice nad Blanicí Lenka Soumarová

www.dre-kon.cz  

   Děvčata čekal dvouhodinový teoretický test z chemických znalostí. Z 250 žáků, jež byli do tohoto kola přihlášeni, obsadila Adélka 23. místo, čímž si vybojovala postup do finálového 3. kola určeného pro 30 nejlepších dětí v ČR.

   V rámci této soutěže byla i soutěž doprovodná. Děvčata měla sestavit model H2SO5 jako poctu Járovi Cimrmanovi, jehož postava v letošním roce slaví 50. výročí od první zmínky o něm (Cimrman zmiňoval tuto kyselinu ve hře Lijavec). Ze všech modelů porota vyhodnotila právě model našich děvčat jako 2. nejlepší a ZŠ Strunkovice nad Blanicí si za něj domů přivezla stříbro!

   Oběma děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a Adélce držíme palce do nejtěžšího boje - finálového. Ten se uskuteční opět v Praze, některý únorový den roku 2017.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist