Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 OBRAZEM: Členy Červeného kříže školili lektoři Horské služby

 PRACHATICE, ŠUMAVA - 7. prosince 2016 - 18:26 - Celkem jedenáct dobrovolných členů humanitárních jednotek Českého červeného kříže ze čtyř oblastních spolků ČČK se o prvním prosincovém víkendu zúčastnilo dvoudenního školení vedeného lektory z Horské služby.  

 Z redakční pošty: Text a foto - Zuzana Pelikánová, OS ČČK Prachatice

www.dre-kon.cz  

   Seznámili se s posláním a činností Horské služby a prakticky si vyzkoušeli práci s lavinovým vyhledávačem, imobilizaci a transport raněných a péči o raněného zasypaného lavinou. Procvičili si také resuscitaci a vyzkoušeli si vybavení, které používají horští záchranáři. Lektoři nevynechali ani zásady bezpečného pohybu na horách, aplikaci pro mobilní telefony a jednotné číslo Horské služby.

   Oba dny tak byly nabité novými znalostmi a zkušenosti. A díky lektorům Ondřeji Zemanovi a Jaromíru Forstovi jsme odjížděli opět o něco informovanější o možnostech pomoci i prevence.   Možná se ptáte, proč se Červený kříž vzdělává zrovna na horách, když tam je přece Horská služba a ani k lavinám naše humanitární jednotky nevyjíždí. Každý člověk by měl znát úskalí pohybu na horách nebo sněhu, s nadcházející zimou se také může stát, že bližní bude potřebovat pomoc. A zachránit ho může i znalost telefonního čísla.

   Když se stane neštěstí, nezasáhne jen zraněné, ale i jejich blízké, rodinu, kamarády... Podporu v těžké chvíli jim mohou poskytnout členové humanitárních jednotek ČČK, kteří jsou proškolení také v psychosociální podpoře. Aby však mohli poskytovat správné informace, měli by být seznámeni s problematikou různých mimořádných událostí. Dobrovolník a profesionál totiž může být totéž.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist