Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Vimperský betlém můžete obdivovat v infocentru na náměstí

 VIMPERK - 30. listopadu 2016 - 13:00 - Před letošními Vánocemi je opět přístupný veřejnosti Vimperský mechanický betlém. Prohlédnout si ho můžete přijít po dobu adventu a mezi svátky do turistického informačního centra na náměstí Svobody.  

 Z redakční pošty: Irena Malotová, Město Vimperk (PR a propagace)

www.dre-kon.cz  

   Betlém, jehož tvůrcem je strakonický řezbář Karel Lexa, od umělce zakoupili před sedmi lety Bohumil Petrášek a Martin Paštika.

   Vimperský symbol Vánoc, jehož základnu tvoří deska o velikosti 2x3,5 metru, je vyrobený z lipového dřeva. Mimo obvyklých betlémských postav tu nechybí pro město pod Boubínem charakteristické figury skláře a tiskaře a nad jesličkami se zvedá vimperský zámek. Díky mechanice svítí světla v oknech, hoří oheň a klape mlýnské kolo.

   Podle Bohumila Petráška vystřídal Vimperský betlém už několik míst, žádné však zatím nebylo vhodné pro jeho stálou expozici. Platí to prý i pro jeho letošní umístění. "Byl bych moc rád, kdyby se nám podařilo takový prostor konečně najít, neboť časté sestavování a následná demontáž betlému nesvědčí," uvedl Bohumil Petrášek.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist