Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Vimperské sobotní adventní trhy s dosti bohatým programem

 VIMPERK - 25. listopadu 2016 - 12:27 - V sobotu 26. listopadu od 13:00 do 19:00 hodin ožije náměstí Svobody ve Vimperku adventními trhy. Připraveny tu budou stánky s vánoční tématikou, punč, bohatý výběr občerstvení i kulturní program, o který se postarají děti z místních základních a mateřských škol. Vrcholem bude společné hudební vystoupení vimperských seniorů a dětí z MŠ Klostermannova. 

 Z redakční pošty: Irena Malotová, Město Vimperk (PR a propagace), ilustrační foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz  

   V 16:30 vyjde od Základní školy T. G. Masaryka zvonkový průvod a v 17:00 se slavnostně rozsvítí vánoční strom na náměstí a výzdoba v celém městě.

   "V infocentru bude pro nejmenší připravena Ježíškova pošta. Návštěvníci trhů by určitě také neměli vynechat ochutnávku houbového kuby a palačinek, které tu budou připravovat děti z kroužku vaření pod vedením Radka Spurného a Štěpánky Havrdové," zve na zahájení adventu ve Vimperku Renata Lešková z odboru školství, kultury a cestovního ruchu Městského úřadu ve Vimperku.

   Doprovodnou akcí vánočních trhů bude také vyhlášení výsledků projektu města Vimperka Zdobení vánočních stromečků školami. "S nápadem přišel poprvé před dvěma lety Jan Švehla ze Spolku historického šermu Berit. V letošním roce jsme stromky zakomponovali do dekorací kašen na náměstí a kolektivy zapojené do projektu měly možnost si vždy jeden ze stromků dle své vlastní fantazie ozdobit," dodává Renata Lešková.

   Jak se tohoto úkolu děti zhostily, kdo nakonec rozsvítí vánoční strom a přiletí-li i letos anděl, to vše máte možnost zjistit, pokud přijdete v sobotu odpoledne na náměstí.

   Vánočním stromem města je letos zhruba čtyřicetiletá jedle, která byla přivezena z Boubské.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist