Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Staré sídliště ve Vimperku připojují  k levnějším teplovodům

 VIMPERK - 22. listopadu 2016 - 16:16 - Na starém sídlišti ve Vimperku začala v minulých dnech první etapa prací na připojení desítek zdejších bytů k síti teplovodů. Obyvatelům lokality by tato akce měla přinést hned několik výhod.

 Z redakční pošty: Irena Malotová, Město Vimperk (PR a propagace)

www.dre-kon.cz  

   Jednat zvýšit komfort bydlení díky snazšímu způsobu vytápění a dále eliminovat znečištění ovzduší kouřem z komínů. Místní rovněž získají levnější zdroj tepla oproti elektrickým přímotopům.

   "Město dlouhodobě zvažovalo, jak vyřešit vytápění této oblasti. Zvláště pro starší lidi bylo topení ve vlastních kotlích, kdy si museli nosit uhlí ze sklepa, velmi náročné,uvedla Jaroslava Martanová, starostka města Vimperka.

   Vzhledem k tomu, že plynovod o dostatečné kapacitě pro celé sídliště je relativně daleko, zatímco teplovody jsou na hranici sídliště, město se dohodlo s provozovatelem tepelného hospodářství, společností Energie AG Teplo Vimperk s. r. o., na přivedení teplovodů.

   "Zástupci tepelného hospodářství oslovili na podzim minulého roku prostřednictvím ankety majitele bytů a nabídli jim připojení na síť teplovodů způsobem bytových předávacích stanic. Zájem projevilo během dvou měsíců několik desítek bytů, a tak Energie AG zahájila tvorbu projektové dokumentace, stavební řízení a výběr dodavatele," vysvětlil Miroslav Rys, jednatel společnosti Energie AG Teplo Vimperk, s. r. o.

   Vzhledem ke složitosti projektu a množství napojovaných bytů byla akce rozdělena na dvě etapy. První etapa pro čp. 377, 380, 382, 379, 370 je realizována v letošním roce a druhá etapa pro napojení zbývajících bytových domů, kde jsou evidováni zájemci, se plánuje v příštím roce.

   "Pro financování první etapy se město Vimperk dohodlo s provozovatelem tepelného hospodářství, že investorem bude Energie AG Teplo Vimperk s.r.o. Rozšiřování teplovodů na starém sídlišti v příštím roce předpokládáme financovat z části vybraného nájemného od provozovatele tepelného hospodářství," doplnila starostka města Jaroslava Martanová.

   Tepelné hospodářství používá primárně dřevo z místních lesů jako palivo. Kotelna na biomasu má již instalován filtr tuhých znečišťujících látek.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist