Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Preventivní screeningové vyšetření zraku předškolních dětí.

 PRACHATICE - 19. listopadu 2016 - 20:58 - Včasné zjištění dioptrické vady je důležité pro celkový zdravý vývoj dítěte. Čím dříve je oční vada odhalena a léčena, tím vyšší je šance na úspěch. Již malá porucha vidění může dítěti působit značné potíže. Děti s oční vadou vnímají své okolí rozostřeně, mohou se hůře orientovat v prostoru, což bývá často příčinou vzniku úrazu. 

 Z redakční pošty: Text - M. Studená, foto - I. Ambrůzová, MŠ Prachatice - Krumlovská, Česká, Skalka, Zahradní

www.dre-kon.cz  

   Prachatická MŠ již několik let spolupracuje s odborným zařízením, jehož zdravotničtí pracovníci zajišťují vyšetření zraku dětí přímo v mateřské škole pomocí speciální vyšetřovací videokamery. Jedná se o bezkontaktní screening. Provádí se ze vzdálenosti přibližně jednoho metru, trvá velmi krátce a není potřeba aplikovat žádné oční kapky.

   Výsledky vyšetření vyhodnocuje diplomovaný ortoptista ve spolupráci s oční lékařem, který je také odborným garantem vyšetření. Přibližně do čtrnácti dnů obdrží rodiče písemné potvrzení o vyšetření, kde jsou zaznamenány naměřené dioptrické hodnoty očí. Přestože toto vyšetření není hrazeno zdravotními pojišťovnami, je o ně mezi rodiči velký zájem.

   Aktuálně proběhlo vyšetření u dětí ve všech pracovištích prachatické MŠ v uplynulém týdnu. Děti jej absolvovaly bez stresu a strachu. Ve známém prostředí a mezi kamarády vnímaly měření zraku spíše jako hru se "svítícím šášou" a jako bonus si každý vyšetřený předškolák odnesl domů pohádkový obrázek s omalovánkou.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist