Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 OBRAZEM: Václav Fiala z Crabdance po boku Justina Biebera

 PRAHA, PRACHATICE - 16. listopadu 2016 - 10:55 - Sny jsou od toho, aby se plnily. Jeden takový sen se splnil nejen Tanečnímu studiu Crabdance prostřednictvím nadaného tanečníka Václava Fialy, ale celé jeho rodině i jemu samotnému. A to když se v sobotu 12. listopadu konal v pražské O2 Aréně dlouho očekávaný koncert kanadského zpěváka a idolu mladých Justina Biebera.

 Z redakční pošty: Monika Kobanová, Crabdance Prachatice

www.dre-kon.cz  

   Je tomu skoro až nemožné uvěřit, ale z našeho města právě v tento den odjížděl na pražský koncert Justina Biebera nadaný dvanáctiletý tanečník Václav Fiala z Prachatic, který na sebe strhává pozornost na všech soutěžích a tanečních vystoupeních. Splnil si svůj sen a prožil jeden z nejkrásnějších okamžiků svého tanečního života.

   Vašek Fiala reprezentoval naše město Prachatice a svou druhou rodinu - studio Crabdance - na pódiu v přeplněné O2 Aréně po boku velké hvězdy. Tuto možnost dostal jako jediný z tisíce dětí v České republice, které měly zájem. Další dvě úspěšná děvčata byla ze Slovenska a chlapec z Německa. Byl to velmi náročný den, plný emocí, štěstí, nervozity, slz i smíchu pro Vašíka, jeho rodinu a samozřejmě trenérku Moniku Kobanovou a všechny tanečníky, kteří s ním prožívali každou minutu jako jedno společné štěstí.

   Jak se to vlastně přihodilo? Choreograf Justina Biebera vyhlásil soutěž o tancování s Justinem na pódiu, na Purpose turné. Na Ytb bylo sdíleno video s choreografií, kterou se děti musely naučit a následně odeslat a čekat, jestli budou mít štěstí. Z každé země vybrali čtyři děti do 14 let a ty následně tancovaly v určitém městě. 

   Mezi tanečníky Crabdance je mnoho Justinových fanoušků a patří mezi ně i sestra Václava Fialy, další skvělá tanečnice Adél Přibylová. Ta si této soutěže všimla a navrhla to zkusit. A šli jsme do toho. Vašek se naučil choreografii během chvilky, ve studiu pod dohledem trenérky Monči choreo vyčistili, Adél jako úžasný kameraman a skvělá sestra video natočila, sestříhala a odeslala.

   Měsíce utíkaly, soutěžní videa na YTB přibývala. Maminka Hanka byla často atakována otázkami typu "Už něco přišlo? Odepsali? Mám možnost?" Odpovídala vždy povzbudivě, protože všechny své děti v tanci podporuje a tancem žije. Postupem času se odpovědi měnily spíše na utěšující. Od trenérky slyšel vždy stejná slova - nic není nemožné. Důležité je, že jsi to zkusil. Pokud to neklapne, bude tě hřát pocit, že si udělal pro svůj sen maximum. A jestli to vyjde, bude to mazec, neuvěřitelný zážitek a tvůj posun vpřed.

   Den D přišel ve středu 9. listopadu. Hanka Fialová, maminka Václava,  obdržela e-mail od tanečního teamu Justina Biebera. V tu chvíli měla co dělat, aby ho dočetla do konce a uvěřila realitě. Stálo tam: "Gratulujeme, Václave, byl jsi vybrán z tisíce přihlášených, abys doprovázel JB na pódiu 12. listopadu v Praze..."

   Právě jsme se potili při nácviku nové choreografie, když zazvonil telefon a Václav si vyslechl neskutečnou zprávu od maminky, která právem bojovala s infarktovým stavem. Pak přišel ke mně, bledý, a tenkým hlasem řekl: "Moni, oni mě vybrali!" Vůbec mi v té chvíli nedocházelo, co tím myslí. Video jsme odesílali skoro před rokem. Pak dodal: "Vybrali mě, budu tančit s JB."  

   Zastavilo se mi srdce a padli jsme si spolu do velkého, radostného objetí. Všichni kolem křičeli radostí, ale současně tomu pořád nikdo z nás nemohl uvěřit. Pokračovali jsme v tréninku, rozdýchávali to a zároveň se k tomu neustále vraceli. Na konci lekce ke mě Vašík přišel, objal mě a řekl: " Děkuju ti. A mluvil ještě dál..."

   Ani netušil, že právě jeho slova se pro mě stanou motivací věnovat dál svůj osobní život právě dětem. V dnešní době slyšet děkuji a zároveň zažít upřímné objetí je výjimečné. A já mám tu možnost mít po boku nejen takového Vašíka, ale další desítky upřímných, obětavých a férových dětí, které dnes vědí, že nic není samozřejmost, že síla není v jedinci, ale v celém týmu.

   Co se dělo v Praze, ať vypráví Vašík. "Když jsme dorazili před O2 Arénu v Praze, čekaly tu už mraky lidí a hlavně Justinových fanynek. Já se dostavil do Entrance Security, kde jsem se sešel s ostatními dětmi, Sofií a Veronikou ze Slovenska a Marvinem z Německa. Přišel tanečník od Justina a řekl "Let´s go, guys, comming!" Provedl nás, všechno s námi vyzkoušel na pódiu a odvedl nás do VIP roomu, kde jsme si mohli odpočinout.

   Začínal jsem cítit břicho a trému. Naštěstí jsem měl na telefonu moji trenérku, která mě nahecovala a rozesmála. Celá crabí rodina na společném chatu byla pořád se mnou, rozesmávali mě, podporovali a prožívali jsme celou událost spolu. Zvládl jsem to. Jsem Crab a jsme naučený nikdy nic nevzdat. Nakonec jsem dostal hroznou sílu, chuť a těšil jsem se neskutečně, až to přijde. Vedle mě byla pořád moje mamka, která byla mojí úžasnou podporou a byla natěšená stejně jako já.

   Koncert začal v půl deváté. Justin přijel ve skleněné krychli. Všude šílené napětí, fanynky křičely, ječely, byl to mazec. Koncert se rozjel a já čekal v jámě s ostatními tanečníky, až si pro nás přijdou. Nastala ta chvíle, byl jsem nervózní a zároveň natěšenej jako na soutěžích s Crabdancem. Ale když jsem viděl tu přervanou O2 Arénu, ó můj bože, nepopsatelný pocit! Chtělo se mi v tu chvíli brečet, říkal jsem si - to není možný, já tu fakt jsem. Tohle musím zvládnout!! A zvládnu!

   Když přišla naše písnička, šli jsme na to. Ostatní tanečníci nám ukazovali směr, kudy máme jít. Viděl jsem před sebou řvoucí fanynky, narvanou halu a šel do toho naplno. Justin zpíval a tancoval s námi. Nakonec jsme se představili do mikrofonu. Všichni křičeli a tleskali. Justin nám poděkoval a řekl - Great Job! A pro mě to znamenalo, že jsem to fakt dal! Byl to tak krásnej pocit. Jsem moc šťastnej. Na cestě domů jsem úplně odpadl. Ale jak říkáme v Crabu - stálo to za to. Byl to zážitek na celý život," řekl Vašík.

   Ten den jsme prožívali - ač na dálku, tak všichni společně. Děti udělaly pro Vašíkovo plné nasazení a odbourání stresu maximum, a mě v ten den dojímalo úplně vše. Co Vašík dokázal, co jsme společně dokázali, jak se k sobě po devíti letech všichni neuvěřitelně chovají, co vše se naučili, od tance, vzájemné úcty, podpory, pokory až po nejférovější teamovou práci.

   Když Vašík vystoupil, sledovala jsem vše přes net v přímém přenosu. Ani nedokážu popsat, co se ve mě odehrávalo. Byl to ten nejkrásnější pocit, kdy váš tanečník, kterého jste vychoval, tančí před tisíci fanoušky, vedle hvězdy. Byl to pro mne neskutečný emoční zážitek. Je to tak, že si s dětmi plníme sny vzájemně, a to je na tom asi to nejkrásnější. Já a celé naše taneční studio, všichni jeho kamarádi, jsou na Václava právem pyšní.

   "Sestříhala jsem video, odeslala a čekala," říká Vaškova sestra Adél.  "Snad jenom trošku jsem věřila, že by Vašík mohl vyhrát. Byla to velká konkurence, videa točila tisícovka dětí. Sama jako velký fanoušek JB jsem měla na tento koncert zakoupené vstupenky. To, že si kupuji vstupenku i na mého bratra, to mě ani nenapadlo.

   Na koncertě jsem začala brečet ve chvíli, kdy jsem Vašíka viděla na pódiu s dalšími dětmi. Byla jsem tak pyšná, že právě můj bráška získal tuhle možnost zatancovat si s mým největší vzorem a zároveň, že se mu otevírá brána do nového světa. Díky němu jsem si užila koncert o to víc a stal se tím nejkrásnějším zážitkem i pro mě," dodává Adél.

   "To, že mám doma syna, který je posedlý tancem a hudbou, jsem věděla už od jeho čtyř let," říká Vašíkova maminka Hanka. "A že chce pořád tancovat a někde vystupovat, už je u nás na denním pořádku. Když jsem byla přítomna natáčení videa svého syna s jeho sestrou Adélkou, a viděla jsem, jak se na to pečlivě připravoval, měla jsem z něj velkou radost. Na druhou stranu jsem věděla, že to bude taky o štěstí. V sobotu, v ten velký den, jsem s ním všechno prožívala a moc se těšila. Miluju hudbu, koncerty a tancování a užívám si každé chvíle, když moje děti tancují.

   Byl to nádherný zážitek, vidět svoje dítě na tak velkém pódiu, s takovou hvězdou a tanečníky. Byla jsem v tu chvíli moc pyšná na svého syna. Musím přiznat, že zároveň plní i mé dětské sny, kdy i já jsem strašně chtěla být na chvíli hvězdou..."

   Vašík tancuje od čtyř let. Od prvních chvil mi bylo jasné, že jde o velmi nadaného kluka. Za dlouhých devět let jsme si vypěstovali velké přátelské pouto, Vašík Crabdance vnímá jako svou druhou rodinu. Je to skvělý parťák, kamarád, tanečník a nadšenec pro každou věc. Umí potěšit, rozesmát a dát všemu patřičné grády. Na parketě je ve svém živlu a někdy předvádí až nemožné.

   Od sedmi let je dosazován současně do dvou choreografii právě pro své nasazení a chuť být čím dál lepším tanečníkem. Je to jeho styl a životní sen. V Tanečním studiu Crabdance si užívá několik dnů v týdnu jako tanečník a zároveň asistent v kategorii MINI A. Jeho rodiče jsou mu velkou oporou včetně jeho velké sestry Adél a vytváří mu pevné zázemí, které se na něm odráží jen v dobrém. 

   Jeho nejmladší sestra Andrej, v dnešní době již soutěžní nejmladší tanečnice, jde ve šlépějích svých sourozenců , kteří jsou její motivací a správní učitelé. Já pevně věřím, že Václav si ke svému štěstí vždy cestu najde a jednou bude těšit svou energií a nadáním své vlastní publikum. Pod jednou z fotek bylo napsáno: Václav Justin Fiala. Kdo nic nezkusí, nic nezíská. Nemožné neexistuje...

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist