Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Den válečných veteránů v Husinci s průvodem a modlitbou

 HUSINEC - 10. listopadu 2016 - 10:20 - Pietní vzpomínka v rámci Dne válečných veteránů se uskuteční v pátek 11. listopadu odpoledne také v Husinci. Informoval nás o tom zastupitel a předseda kulturní komise města Husince Ondřej Babka. Jak zdůraznil, zvána je široká veřejnost.

 Text: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz  

   Slavnostní průvod podle jeho slov vyjde v 17:00 hodin od Městského úřadu Husinec směrem ke kostelu k Pomníku padlých. Zde mimo jiné  pronese modlitbu kazatel ČSCH Vojtěch Pekárik. O půl hodiny později pak u hrobu husineckých letců bratří Rysů proběhne pietní vzpomínka.

   V Husinci očekávají v pátek rovněž hosty, a to z Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, Českého svazu bojovníků za svobodu a samozřejmě chybět nebudou veteráni a vedení města. "Připomeneme nejen 98 let od ukončení 1. světové války, ale vzpomeneme rovněž na hrdiny, jež padli v konfliktech následujících," uvedl Ondřej Babka.

   O kulturní vystoupení se postarají žáci místní základní školy. Vzpomínkovou akci pořádá Město Husinec ve spolupráci se spolkem 1. ETALON Písek.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist