Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Montessori školička ZŠ Národní v Prachaticích má zahradu snů

 PRACHATICE - 6. listopadu 2016 - 9:33 - Tím snem v titulku bylo vytvoření přírodní zahrady v Základní škole Národní v Prachaticích. Otevřena byla důstojně ve čtvrtek 3. listopadu v rámci Dýňové slavnosti.  

 Z redakční pošty: Martina Zíková, Montessori třídy, ZŠ Národní

www.dre-kon.cz  

   Za přítomnosti starosty města Martina Malého a místostarosty Jana Klimeše se slavnostně rozkrojil dort ve tvaru zahrady, děti z Montessori tříd a školičky zahrály a zazpívaly a samozřejmě se také chodilo po zahradě a hodovalo. Akce skončila úspěšnou aukcí největší dýně.

   Za každým snem stojí ale konkrétní člověk. Tím člověkem byla Petra Prixová – průvodkyně v Montessori školičce. Chtěla vytvořit zahradu, která by dětem nabízela všechno, po čem touží. Zahradu bez plastových skluzavek, bez umělých prolézaček, ale takovou, která by jim nahradila alespoň v malém to, oč dnes děti přicházejí: pohyb v přírodě, běh na nerovném terénu, s přírodními překážkami, stromovými prolézačkami, pískem, bahnem, stromy na lezení, provazy na houpání, potokem, atd.

   Petra Prixová svým nadšením nakazila rodiče. Mnozí věnovali nejen svůj um, když se zahrada navrhovala a technicky zabezpečovala, ale také materiál. Zahrada mohla vzniknout ale také díky paní Kozlové, která zažádala o grant, a samozřejmě v neposlední řadě díky ředitelce školy paní Haně Bolkové.

   Na několika sobotních brigádách rodiče především nejmenších dětí proměnili obyčejnou školní zahradu v místo, kde děti ze školičky i školy velmi rády tráví čas během výuky i o přestávkách. Nabízí totiž všechno, co pro své pohybové vyžití potřebují.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist