Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Šedý vlk a Červený kříž se i nadále věnují vzdělávání seniorů

 PRACHATICE - 2. listopadu 2016 - 8:10 - Český červený kříž Prachatice realizuje od roku 2011 projekt Kontaktní místo pro seniory U Šedého vlka. Nabízí tak seniorům jak vzdělávací akce, tak informace i pravidelný prostor pro individuální konzultace osobních problémů. Ten lze využít každou středu od 8 do 16 hodin.

 Z redakční pošty: Text a foto: Zuzana Pelikánová, ČČK Prachatice

www.dre-kon.cz  

   Hned dvě vzdělávací akce proběhly v říjnu. Zaměřili jsme se jak na humanitární práci ve světě, tak i na první pomoc.

   Současným událostem z pohledu mezinárodního humanitárního práva a humanitární pomoci byla věnována přednáška, která proběhla v pondělí 24. října v Klubu důchodců Pod Hradbami. Tématy byly zemětřesení v Tanzanii, válka v Sýrii, povodně v Koreji….

    Lektorka Červeného kříže přiblížila několik současných událostí, které známe z médií, také z jiného pohledu – z pohledu humanitárního práva. Zároveň upozornila i na události, které se v médiích neobjevily, na podobu humanitární pomoci ve světě a význam národních společností Červeného kříže a Červeného půlměsíce.

   Ve čtvrtek 27. října pak následoval téma první pomoc, přednášku jsme uspořádali ve spolupráci s Územní organizací Svazu diabetiků ČR. Věnovali jsme se zejména novým trendům v první pomoci. Ta se totiž neustále vyvíjí, stejně jako se mění společnost a mnohé postupy se dnes již nevyužívají, neboť bylo prokázáno, že nejsou zcela účinné nebo pro laiky nevhodné.

   S ohledem na to, že mnozí senioři také hlídají vnoučata, nevynechali jsme ani život ohrožující stavy u dětí a resuscitaci. Všichni účastníci měli také příležitost vyzkoušet si postupy první pomoci na resuscitační loutce.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist