Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 OBRAZEM: Ještě dnes děti v duchu létají s Leonardem da Vinci

 PRACHATICE - 31. října 2016 - 16:11 - Městská knihovna Prachatice představila dětem renesančního umělce Leonarda da Vinci. Vybrala si k tomu podzimní prázdninové dny. A děti zaujala natolik, že určitě ještě dnes v duchu létají s podivuhodnými stroji tohoto vynálezce a konstruktéra. Však si podle jeho vzoru také každé vyrobilo vlastní model. 

 Z redakční pošty: Lucie Jiraňová, Městská knihovna Prachatice

www.dre-kon.cz  

   Oba prázdninové dny se mohly děti v oddělení pro děti a mládež bavit i vzdělávat se společností Objevárium, která v minulém týdnu zahájila v písecké Sladovně výstavu nazvanou Leonardo. Tato interaktivní výstava seznamuje návštěvníky s životem renesančního umělce Leonarda da Vinci, autorem nejznámějšího obrazu Mona Lisa, malíře a také jako úspěšného vynálezce a konstruktéra.   První den se malí návštěvníci dětského oddělení prachatické knihovny dozvěděli informace o základních principech létání, o Leonardových návrzích a o jeho inspiracích. Poté si po vzoru Leonarda každé dítě vytvořilo svůj vlastní model, který představilo ostatním.   Další den se věnovali Leonardovu zájmu o mechaniku. Návštěvníci knihovny se nejdříve poučili o jednoduchých strojích používajících ozubená kola, hřídele a kliky. V druhé části programu si každý vytvořil svůj vlastní pohyblivý strojek. Ten při pohybu kličkou rozpohyboval baletky, vrtulníky či velryby, zkrátka cokoliv, co dětem jejich fantazie nabídla. A o dětskou fantazii jde v oddělení pro děti a mládež především!


   Závěrem prvního i druhého dne bylo slosování dvou vstupenek do písecké Sladovny, která nabízí návštěvníkům i další interaktivní výstavy.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist